Yurtdışı bağlantılı iş bulma

Merhaba. Ben yurtdışı bağlantlı iş yapmak istiyorum. Yapanlar var mı diye sormak istedim. Yurtdışı bağlantılı iş yapıyor musunuz? Yapıyorsanız ne yapıyorsunuz? Yurtdışı bağlantılı iş bulmak için nereleri kullanıyorsunuz? Kullandığınız bir uygulama, bir site vb var mı? Benim bildiğim bir tek freelancer.com var. Bu konuda önerebileceğiniz yerler var mı?

Yorum Ekle

freelancer tarzında pazar yeri sitelerine en iyi örnek fiverr.com olabilir.

ülkemizdeki bionluk sadeceon tarzı sistemlerin rolmodeli olan sitedir.

daha profesyonel satış ve pazarlama için envato.com güzel bir çözüm olabilir.

aslında ne satmak istediğinize göre veya nasıl bir hizmet vermek istediğinize göre pek çok popüler site bulabilirsiniz.

mesela stok fotoğraf satmak mı istiyorsunuz? yeteneklerinizle alakalı ürün ve hizmetleri mi pazarlayacaksınız? editörlük, yazarlık mı yapmak istiyorsunuz? yoksa geliştirici olarak projelerinize aboneler veya alıcılar mı arıyorsunuz? buna göre hedeflenmiş pazaryerlerini tercih edebilirsiniz.

Mid-Level 31/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Editörlük siteleri var aslında, içerik editörlüğü yapıyorsanız bakmanızı öneririm. Güzel para da dönüyor ama dışarıya pek iş düşmüyo :(((

Mid-Level 01/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ödeme yöntemi yurt dışı bağlantıda bence dikkat edilmesi gereken konu. Türkiye’deki bankalarla çalışmayan ininal kart gibi farklı yöntemlerle ödeme alınabilen siteler de var. Ödeme şekillerine özellikle dikkat etmenizi öneririm.

Mid-Level 05/06/2020 cevapladı.

Ödemeyi Ria Transfer ile yaptılar. Her bankada Ria yokmuş mesela bunu öğrendim. Ama çok zor olmadı erişmek kimliğim ile ve pin numarası ile hemen alabildim.

06/06/2020.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.