Yabancı dil öğrenmek için faydalı uygulamalar

Günümüzde dil öğrenme olayı eski dönemlere göre çok kolay. İnternette sonsuz kaynak, uygulama vs bulabiliyoruz. Ve genelde çoğu insanda abi şu dili bilmek iatiyorum türü bi heves oluyor ve anlık bir hevesle dil kursu gramer kitaplarıntürü olaylara girilmekte. Şahsen brn bunu heves esnasındayken para israfı olarak görüyorum pek çok bedava dil uygulaması varken. Bu sebeple erçekten dil öğrenmek istiyo muyuz yoks heves mi diye nlayana kadar kullanabileceğimiz bir kaç dil uygulaması önereceğim.

Duolingo ( türkçe arayüzü var)

Busuu ( türkçe arayüzü var)

Memrise (türkçe arayüzü yok)

Mondly ( türkçe arayüzü var)

Drops( türkçe arayüzü var)

Yorum Ekle
En iyi cevap

İngilizce Öğretmeni olarak birkaç uygulama da ben ekleyeyim.

-WordkUp- Kelime öğrenmek için

-Voscreen- Dinleme ve anlama  becerisini geliştirmek için, filmlerden ve dizilerden kesitlerle anlama seviyenizi geliştiriyor.

-TedX- Dinleme ve anlama becerisini geliştirmek için, birçpk alanda konuşmacıları dinleyebilirsiniz.

-Lingualeo- Dil öğrenme programı. Kelime ve gramer çalışmaları içeriyor. Ayrıca birçok okuma metnine ulaşılabilir. TedX gibi birçok farklı platformu da içinde bulunduruyor.

-BBC Learning English- Çeşitli içerikler mevcut, gramerden reading e her çeşit içerik var.

-EWA- Reading çalışması için çok iyi, çeşitli içerikler var.

-Castbox- Bu bir podcast uygulaması aslında. İçerisinde İngilizce grammar podcastlerinden, hikaye ve şiirlere kadar birçok farklı içerik var.

-FreeRice- Bu uygulamada  İngilzce çeşitli oyunlar var. Edebiyattan ingilizce kelime ve gramer bilgisine kadar birçok seçeneği var. Farklı dil seçenekleri de mevcut. Ayrıca Bu uygulama kazancını yardıma ihtiyacı olan yerlere pirinç yardımı yapmak için kullanıyor.

-Pinterest- Pinterest de aslında bir dil öğrenme uygulaması değil ama dil öğrenme adına sayısız içerik bulmak mümkün. Birçok kaynağa ve görsele ulaşabiliyorsunuz. Gramerden pratiklere, konuşma ve yazma egzersizlerine kadar birçok içerik bulmak mümkün.

Mid-Level 05/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Güzel öneriler. Duolingo’da belli bi seviyeye kadar gelebiliyorsun ama yeni başlayanlar için gerçekten motive edici bir uygulama. Yine de belli bi yerden sonra ya kendin sıkı çalışarak geliştiriyorsun ya da para vererek bir kursa gidiyorsun.

Junior 05/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Kelime ezberleyip başlangıç seviyesinde ingilizce hikaye kitapları çok faydalı olur

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.