Uzaktan çalışmak zorunda kalan şirketler bunun çok da zor bir şey olmadığını gördü. Sizce freelancelere daha fazla kapı açılır mı bu süreçten sonra?

Umutlu olmaya ihtiyacım var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Ekle

Ben açılacağını düşünüyorum. İnsanların çoğu home-office çalışma fikrine kötü bakıyor bence. Ama son zamanlardaki yaşanan süreçte evden de çalışılabileceği görüldü. Ayrıca herkes işlerini evden halletmeye başladığı  için freelance işlere de yönelme arttı. Bu durumun devam edeceğini umut ediyorum.

Mid-Level 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Açılır kesin. Ama bence freelancelere daha var. İlk olarak tam zamanlı-uzaktan çalışma sistemini sürdürürler. Özellikle kazançlarını sürdürenler böyle yapar.

Junior 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

kapi acilir bence cunku cogu sirket ofisinde calismadigi elemanin sigorta pirimini odemek istemez. o yuzden freelance calisanlara yoneleceklerdir.

Intern 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben de açılacağını düşünüyorum. Şu an çoğu şirket home office çalışıyor. Ayrıca aktif iş arayan biri olarak söyleyebilirim ki 2-3 ay öncesine göre şu anda çok daha fazla freelance, home-office iş ilanı var.

Mid-Level 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Uzaktan çalışılmayan işleri hariç tutarsak evet freelancerlar ve uzaktan çalışma sistemine bağlı çalışanlar ekmek yiyebilir

Junior 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Devasa çapta bi kayma olmaz ama ufak bir hareketlilik getirebilir. Çünkü freelance iş her zaman bir risk içeriyor ve freelance iş yaptıranlar daha düşük para ödeme ihtimali için göze alabiliyorlar bu riski ama sektörde etkisi olan büyük oyuncular bu riske girmez bence.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Kesinlikle açılacağını düşünüyorum ancak talep çok fazla olacağı için daha düşük ücretler söz konusu olabilir. Bir de şirketlerin, önceliği daha önce kendi şirketi bünyesinde tam zamanlı olarak çalışanlarına verirler diye düşünüyorum

Junior 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

bence de kesinlikle açılacak çünkü dünyada bir çok şirket şimden 2 sene için home office talimatı verdi bence bu düzen bu şekilde devam eder

Mid-Level 11/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.