Tasarımcının okuması gereken kitaplar

Grafik tasarım işlerine yeni başlayanlar, amatör olarak ilgilenenler ve kendini geliştirmek isteyenlere özel tasarımcının okuması gereken kitapları listesi oluşturmak istiyorum. 👌

  1. Grafik Tasarım Temelleri Seti. Gavin Ambrose ve Paul Harris tarafından yazılan ve toplam on adet kitaptan oluşan harika bir set. D&R da setin tamamını 386 liraya bulabilirsiniz.
  2. Grafik Tasarımda Görsel Algı. Dr. Abdulgani Arıkan tarafından yazılan bu kitap grafik tasarım ve sanatsal alanlarda farklı disiplinleri bünyesinde barındırıyor.
  3. Görsel İletişim ve Grafik Tasarım. Tevfik Fikret Uçar tarafından yazılmış bu kitabın bana göre en büyük özelliği içerisinde 200’ün üzerinde resim, çizim ve grafik örneklerini barındırıyor olması.
  4. Grafik Tasarım Ne içindir? Kitabın yazarı Alice Twemlow. İçerisinde film jenerikleri, bilgi yayını, televizyon tasarımları, müziğin görselleştirilmesi, yazı tasarımı, kitap tasarımı, yazılım tasarımı ve reklam tasarımı gibi aklınıza gelebilecek her türlü bilgiyi ve örneklerini barındıran bu kitabı mutlaka okuyun.
  5. Grafik Tasarım Sözlüğü – Gavin Ambrose. Listeye Gavin Ambrose ile başladım ve yine kendisiyle bitiriyorum. Bu kitabın özelliği grafik tasarım sektöründe kullanılan bütün terimleri içermesi ve detaylandırması. 250 den fazla grafik tasarım terimi açıklanıyor, görsellendiriliyor, detaylandırılıyor ve örneklendiriliyor. Grafik tasarım üzerine profesyonel bir grup çalışması yapacaksanız bu kitaba mutlaka ihtiyacınız var.

Tabi sizin de okunmasını önermek istediğiniz kitaplar varsa mutlaka yorum kısmından iletin. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Yorum Ekle

çok teşekkürler, faydalı olmuş. daha önce bir kişi daha benzer bir konu açtı, kitaplar farklı. oraya da bakabilir ilgilenenler: https://www.serbestisler.com/konu/oneriyorum-her-grafik-tasarimcinin-okumasi-gereken-kitaplar/

Intern 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

“Grafik Tasarım Ne içindir?” üniversitedeyken okumuştum, gerçekten faydalı bir kitap. Ben de tavsiye ederim herkese.

Junior 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.