Seyahat ederken yapılabilecek iş önerileri 2

Liste çok uzun olduğu için listeyi bölerek paylaşıyorum. İşte seyahat ederken yapılabilecek iş önerileri listemin devamı.

Fotoğrafçılık- Seyahat eden fotoğrafçı olmak hem çok ilgi çekici hem de çok heyecanlı geliyor bana. Fotoğrafçılığa ilginiz varsa ve bir de kameranız varsa seyahat eden bir fotoğrafçı olabilirsiniz. Sokak fotoğrafçısı, düğün fotoğrafçısı, doğum fotoğrafçısı gibi birçok farklı alanda iş olanağı bulabilirsiniz.

-Sosyal Medya Danışmanlığı- Bu da yeteneklerinize göre şekillenen bir iş olanağı. Eğer grafik ve tasarım üzerine bilginiz varsa bu işle de seyahat etme olanağına sahip olabilirsiniz.

-İçerik Yazarlığı- Freelance olarak en çok yapılan işlerden biri. Yazarı olduğunuz siteye göre alacağınız miktar değişebiliyor tabii. Ama bu iş seyahat etmeye en çok olanak sağlayan işlerden.

-Yazarlık-İçerik yazarlığından sonra yazarlık da seyahat etmeye olanak sağlayan bir iş. Bunun iş için sabır gerekiyor elbette. Yeteneğiniz ve ilginiz de varsa eğer, kendi kitabınızı çıkartarak para kazanabilirsiniz.

-Çevirmenlik-Eğer dil biliyorsanız çevirmenlik yapmak oldukça iyi bir seçenek. Bildiğiniz dile ve çevirmenlik yeteneğinize göre alacağınız para miktarı da değişebiliyor.

Yorum Ekle

İçerik yazarlığı kesinlikle seyahat ederken kolayca yapılabilecek bir meslek. Özellikle seyahatle elde edilen deneyimler de eklendiğinde daha yaratıcı içerikler çıktığını düşünüyorum.

Mid-Level 21/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.