Serbest çalışanların işlerini kolaylaştırabilecek online araçlar

Serbest çalışanların işlerini kolaylaştırabileceğini düşündüğümüz en iyi online araçlar listesi oluşturuyoruz. Freelance çalışma sistemi uzaktan kolay gibi görünüyor ama aslında pek kolay değil. Belki bu araçlar bir nebze işleri kolaylaştırabilir. İsteyen herkes konuya cevap vererek listeyi genişletebilir.

Toggl: Zaman yönetimi konusunda oldukça faydalı bir uygulama. IOS, Android ve Windows platformlarında aktif olarak kullanılabiliyor, aynı zamanda senkronize bir şekilde çalışıyor. Hazırladığınız yazı, rapor vd. için ne kadar zaman harcadığınızı kaydediyor. Bilgisayara Chrome eklentisi de yüklenebilir.

Carbonite (Mozy): Freelancer için yedekleme önemli bir konu. Özellikle büyük-global şirketler tarafından da kullanılıyor. Eski ismi Mozy olan bu çözümü deneme sürümüyle başlatıp sonrasında yıllık plandan ilerleyebilirsiniz.

Unsplash: Yüksek kalitede telifsiz görseller için  oldukça iyi bir site. Yine telifsiz görsel ve video için Pixabay ve Pexels kullanılabilir.

Easel.ly: Sunumlara infografik eklemek isteyenler için ideal.

OpenOffice:  Microsoft Office’i lisanslı kullanıyorsanız hiç gerek yok ama alternatif olarak dursun.

Teux Deux: to-do listeleri hazırlamak isteyenler kullanabilir. Tasarımı basit ve kullanışlı.

Focus Booster: Pomodoro Tekniği’ni merak edip denemek isteyen varsa bu tekniği uygulayarak çalışmak için iyi bir araç. Pomodoro tekniğiyle ilgili bilgi almak isterseniz Barış Özcan’ın şuradaki videosunu izleyebilirsiniz.

Herkese yaratıcı, verimli ve sağlıklı çalışmalar dileriz. ✌️

Yorum Ekle

İyi bir liste olmuş. Kanban Tool da eklenebilir belki. Ekipçe yapılan projelerde işleri kolaylaştırıyor.

Junior 30/04/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Süper oldu bu teşekkürler 🙂

Junior 01/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

🙏🏼

Intern 02/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

haklısınız ”Carbonite (Mozy): Freelancer için yedekleme önemli bir konu. Özellikle büyük-global şirketler tarafından da kullanılıyor. Eski ismi Mozy olan bu çözümü deneme sürümüyle başlatıp sonrasında yıllık plandan ilerleyebilirsiniz” bunu bende kullanıyorum işe yarıyor

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.