Seo çalışması için firma ya da uzman tavsiyesi

Cevaplandı

Arkadaşlar çok anladığım bir konu değil ama bir akrabam yeni bir otel açtı. Otelin web sitesini biri yapıyor ama seo çalışması konusunda düzgün bir öneriye ihtiyaç var. Süreç nasıl işliyor, bir kere mi yapılıyor yoksa düzenli olarak çalışma mı yapmak gerekiyor bilmiyorum. Bu konularda da bilgi verirseniz sevinirim. Ama daha çok bu konuda güvenebileceğimiz bir firma ya da uzman var mı bildiğiniz?

Yorum Ekle
En iyi cevap

Daha öncesinde de seo ile ilgili konu paylaşmıştım. Seo için birinci öncelik Domain dir.Google adwors deki araçlar kısmından anahtar kelimeleri sayfasından öncelikle işletmenize yönelik doğru kelimeleri bulmanız  ve bu verileri iyi analiz etmeniz de gerekiyor. İşletmenize uygun, en çok aranan kelime belirledikten sonra artık header ve title etiketlerine sıra geliyor. Domainiz ve header etiketleriniz uyumlu olması gerekiyor çünkü header etiketi sayfanın en önemli kısmıdır. Title etiketinde ise amaç tek bir aramayı hedeflemek ve oldukça kısa tutmak oldukça önem arz etmektedir.Çünkü böylelikle daha fazla arama motorunda çıkabileceksiniz ve üst sıralarda yer alacaksınız.Bunlardan sonra sırasıyla site içeriği, site performansı. Kısaca site performansına örnek vermek gerekirse scriptleri sayfanın sonuna yazarak daha yüksek performans elde etmiş oluruz. Bunlardan sonra mobil uyumluluk önemlidir ve biz buna “responsive” tabiri kullanıyoruz.Devamında ise  Backlinklerin doğru kullanımu, ve SEO analiz araçlarını kullanmak gibi detaylar birbirini takip etmektedir. Kendim de aktif olarak seo uzmanlığı yapıyorum.

Junior 18/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Etrafta seo uzmanıyım diye dolaşan çok insan var, onlara kanmayın öncelikle. Referanslarını isteyin, neler yapmış, hangi siteler ne kadar başarıya ulaşmış vs vs. Firmalardansa gerçekten uzman olan biriyle çalışmanızı öneririm. Otel konusu seo açısından çok önemli, herkes birbiriyle yarış içinde çoğu sektörde oludğu gibi. İlla firma derseniz de webtures var bildiğim, referansları iyidir.

Junior 18/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Çok çok teşekkür ederim gerçekten faydalı oldu yazdıklarınız. Bahsettiğim otel bana ait değil ama ekran görüntüsünü alıp otelin sahibine ilettim. Sanırım dün biriyle anlaşmışlar.

Intern 18/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.