Sanal kart nedir? Neden kullanmalıyız?

Sanal kart genellikle kredi kartlarına bağlı ek kart gibi kullanılan (bazı bankalar banka hesapları için de sanal kart imkanı sunuyor) fiziki olarak basılmamış, limitini müşterinin istediği gibi belirleyebildiği bir karttır. Örneğin 5000 limitli kartınız var, 200 liralık bir şey alacaksınız. Mobil uygulamadan 200 lira limitli bir sanal kart oluşturup daha güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Kart bilgisi çalınması durumunda kaybınız asıl kart limiti sahilinde değil maksimum sanal kart limitiniz kadar olacaktır. (site güvenliği haricinde farklı durumlarda gelişebiliyor ne yazık ki) Hesap ve kart bilgisi güvenliği sebebiyle online alışverişlerde ve mail order işlemlerde bu sebeple daha mantıklıdır.

Diğer büyük güzelliği ise siz diyelim salondasınız, hepsiburadadan bir şey alacaksınız ama cüzdan odada… Hiç cüzdan aramaya gerek kalmıyor süper olay.

Yorum Ekle

Benim bu konuda anlamadığım bir şey var. İnternetten alışveriş sınırı belirlenebiliyor. Maksimum 200 lira yapıyorum. Daha yüksek tutacaksa hemen limiti artırıp alışverişten sonra yine düşürüyorum. İnternet bankacılığını aktif olarak kullanamayan ya da kredi karti sahibi olamayacak çocuk için vs uygun olabilir ama bizler için avantajı nedir merak ediyorum.

Junior 27/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bu çok iyi oldu, bir süredir kullansam mı diye düşünüyorum. Güvenlik için kullanmak gerek gibi duruyor.

Mid-Level 27/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.