Private label ürün nedir?

Son zamanlarda özellikle facebook gruplarında private label ürün nedir, ne anlama geliyor şeklinde çok soru soruluyor. Girişimci adaylarına faydam dokunsun diye açıklamaya çalışayım.

Private label ürünler, OEM ürünler olarak da bilinirler. Her yıl perakende satıcılar için üretilen üzerinde etiket ya da tasarım bulunmayan ürünlerdir bunlar. Markaların tasarım, logo ve etiketlerini basılması için kullanılır. Firmaların sitelerinde kataloglarında sergilenir. Kısaca özetlemek gerekirse, private ürününün üzerinde sizin firmanızın marka ve logosu bulunur. Ancak başka bir üretici tarafından üretilmiştir.

Endüstrileri çok çeşitlidir. Bunlar kozmetik, gıda gibi… Bu sektörün en büyük avantajı dünyanın her yerinde fason bir üretici bulabilirsiniz. Doğru bir pazarınızın olması yeterlidir. Hepsiburada gibi sitelerde gördüğümüz ürünler bu türdendir.

Yüklü sermaye gerektirmeyen ancak ikna kabiliyeti, azim ve hırs gerektiren bir iştir. Bu sektör tam bir girişimcilik ruhuna dayalı ve tamamen iş bağlama odaklıdır. Girişimcilik ruhunuza güveniyorsanız, ikna kabiliyetim yerinde diyorsanız iyi bir seçenek olabilir…

Yorum Ekle

akılda kalıcı şekilde örneklendirmek gerekirse; le cola, patito, aknaz beyaz peynir, dost süttür. atıyorum eğer  sen bimsen ve ülkeri arayıp reis sen bana 1 litrelik süt üreticen ama üstünde ülker yazmasın dost yazsın diyebiliyorsan bu senin private label product’ındır.( bu örnekteki bim ve ülker değişkendir.)

Mid-Level 22/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.