Peak Games’in 1.8 milyar dolara satın alınması

Son günlerde girişimcilik gündeminde Zynga’nın Türk oyun şirketi Peak Games’in 1.8 milyar dolara satın alma haberi var. Bunca kötü olayın üstüne Peak Games, tüm girişimcilere motivasyon kaynağı oluyor. Gerçekten büyük başarı çünkü yanılmıyorsam 1.8 milyar dolar Türkiye girişimcilik tarihinde bir rekor. Darısı girişimci olmak isteyen herkesin başına! 🙂

Yorum Ekle

peak’i olay yaratan tv reklamıyla tanımıştım ilk olarak. reklamın çalıntı çıkmasıyla markanın iflas edeceğini düşünmedim ama bu kadar kısa sürede böyle büyük bir satın alma beklemiyordum.

Intern 02/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Çok güzel bir haber. Diğer girişimci firmalara motivasyon olacağını düşünüyorum.

Intern 02/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Mobil oyun ve uygulama sektörüne çok geç kalmış bir ülkeyiz maalesef.

Parmakla gösterilebilecek kadar az unicorn girişime sahip olmamız durumu net açıklıyor aslında..

Mid-Level 03/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Evet güzel haber ama üzücü olan şu: Eğer şirket 1.8 milyar dolara değil de 200 milyon dolara satılsaydı daha farklı konuşurduk. Miktarın yüksek olmasından dolayı herkes bunu konuşuyor.

Junior 06/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

katılıyorum @ali_k. olayın bu kadar büyütülmesinin en büyük nedeni miktarın yüksek olması. ama yine de bu başarıyı küçültmüyor.

Intern 07/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

peak’in tv reklamı tam bir fiyaskoydu. o günden sonra nasıl toparlandı da böyle bir satın alma oldu gerçekten hayret ediyorum 😀

Intern 07/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Türkiyede her girişime böyle bir başarı nasip olmaz.

Junior 07/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.