Online işaret dili eğitimi

Merhaba, Daha önce online işaret dili eğitimi için başvuru yapıp yoğunluk sebebi ile katılamamıştım. Site üzerinden ücretsizdi ancak şuan ücretsiz bir uygulama bulamıyorum.  Bulduğum an başlayacağım ancak merak ettiğim konu eğitimi tamamladıktan sonra verilen sertifikanın geçerliliği nedir? İş başvurusu aşamasında online eğitim yeterli midir? Bu sertifikaya sahip olduktan sonra online olarak ne gibi işler yapilabilir ?

Yorum Ekle

İstanbul işletme enstitüsü bu konuda online eğitim ve sertifika veriyor. Buranın verdiği online eğitimler temel bi şeyler öğrenmek için ideal ve misal burdan aldığım içerik efitörlüğü sertifikadı işime yarıyor bu aralar. (sigara paramızı çıkartıyor en azından) Ama işaret dili konusunda ne gibi artısı olur tam bilemiyorum cvde falan dikkat çeker belki bi parça. Ama onun haricinde a2 düzeyi ingilizce gibi bi şey olur diye düşünüyorum işaret dili için. Tabi daha bilgili birisi varsa daha iyi aydınlatır sanırım herkesi.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Özellikle işaret dili üzerinden iş yapacaksanız, yani eğitim verecekseniz meb onaylı bir sertifika araştırmanızı öneririm. Tabi o da yetmiyor işaret dilini üst seviyelerde bilmek gerekiyor. Onun dışında aldığınız bir işaret dili sertifikası yapacağınız iş için size artı sağlar. Bazı kurumsal firmalar işe alımlarda işaret diline önem veriyorlar.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Eğitim verme amaçlı sormamistim açıkçası çünkü online birkaç günlük eğitimle pratik yapmadan eğitim vermek biraz zor olur. Örneğin bir videoya işaret dili eklenmek istenir, bir şarkı işaret dili ile anlatılmak istenir gibi düşünmüştüm. Daha ilerisi için tavsiyelerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim 😇

Junior 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

eğer ıslak imzalı ve güvenilir bir program ise kariyerinizde etkisi olabilir ama veren yer iyi araştırılmalı

Mid-Level 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.