Off day ve çalışma saatleri planlaması yapma

Bu aralar düzenli olarak evden çalışmaya dönme aşamasındayım. Merak ettiğim şeylerden biri de çalışma saatleri düzeni. Kendi kişisel hayatıma zaman ayırmak istiyorum ve devam eden bir okulum var. Bu nedenle kendime bazı günleri off gün olarak ayırmayı uygun gördüm. Çalışma saatleri olarak da çok geçe bırakmamayı ve çok erken başlamamayı düşünüyorum. Tahminen 12-8 arası çalışma saatlerim olacak. Sizin belirli bir düzeniniz var mı merak ediyorum, kişisel hayatınız ile iş hayatınızı nasıl ayırıyorsunuz?

Yorum Ekle

Ben sosyal hayatla (sosyal hayat şu an pek olmasa da) iş hayatını birbirine karıştırmamak için bir ofiste çalışıyor gibi çalışıyorum. Mesai, öğle arası, molalar vs bunlara uymazsam her şey birbirine giriyor. Bu yöntemi herkese tavsiye ediyorum. Evde olabilirsiniz ama ofisteymişsiniz gibi düşünün, diğer türlü üzücü oluyor sonuç.

Junior 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence  freelance gerçekten molalar ve çalışma konusunda bazen zorlayabiliyor.  Devamlı çalışma durumunda net bir saat belirlemek bence de gayet mantıklı.  Ben mola konusunda tavsiye verebilirim. Ben yapacağım molaları net bir şekilde belirlemiyorum. Çünkü günlük motivasyonuma göre çalışma veririm değişiyor. Bazen yarım saat sürekli çalışıp mola verme ihtiyacı duyuyorum. Bazen de 2-3 saat boyunca hiç mola vermeden devam ediyorum. Tabii bu durum yapılan işe göre değişir.

 

Mid-Level 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben eskiden ofise gittiğimde hangi saatlerde çalışıyorsam yine o saatlere uymaya çalışıyorum. Bazen bu düzen şaşıyor tabi ki ama o zaman da anlıyorum ki ipin ucu bir kere kaçtı mı toparlamak çok zor oluyor. O yüzden bir düzene, disipline ihtiyaç duyuyorum. Molaları eskiden nasıl yapıyorsam o şekilde yapıyorum. Haftasonu izinli olmak benim için çok önemli. Hedefimi ona göre oluşturuyorum.

Junior 08/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence disiplin açısından sabah 11 de başlayıp sosyal zaman için de saat 5 de bitirmek çok mantıklı

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.