Network kurabilmek

Merhaba, bir konuda fikrinizi almak istedim. Yeni mezunum, bu yüzden fazla deneyimim yok. Öğrenciyken gönüllü olduğum birkaç STK dışında okul dışı bir çevrem de yok. Şimdilik her şey yolunda ama network’ümü genişletmem gerektiği aşikar. Nasıl bir yol izlemeliyim? Kendimi nasıl ön plana çıkarmalıyım? Teşekkürler şimdiden.

Yorum Ekle

Linkedin’de tanıdığınız simasını bildiğiniz herkesi eklemenizi öneririm. Ekleşince karşı taraf profile bakıyor genelde ve misaloüu yerde çalışan ihtiyacı olunca hacı senim şöyle tanıdık var mı muhabbeti geçiyor falan..

Mid-Level 15/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Networking için en iyi yol etkinliklere ve eğitimlere katılmak. Çay kahve molasında birileriyle tanışıyorsunuz ve iş imkanı doğuyor. Tabii bu dönemde online eğitimlere katılabilirsiniz.

Junior 15/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Linkedin iyi bir yer bunun için. Biri sizi bağlantılarına eklemek istediğinde kabul edebilirsiniz, siz de birilerine bağlantı talebi gönderebilirsiniz. Timeline’a düşen gönderilerden ilginizi çekenlere yorum yazabilirsiniz. Soru sormak, sorulara cevap vererek insanlara yardımcı olmak iyi bir networkün temeli bence. Hiç beklemediğiniz insanlardan iş teklifi gelebiliyor.

Intern 15/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.