Marka tescili neden önemlidir?

Marka tescilinin neden önemli olduğundan bahsetmek istiyorum çünkü bu konu yeterince önemsenmiyor.

Marka tescili neden önemlidir? Çünkü tescil, markanın kime ait olduğunu gösteren bir belgelendirme şeklidir. Ürünlerinizi ve hizmet vereceğiniz hedef kitlenizi belirledikten sonra şirketinize ve ürünlerinize özgü logo ve marka tasarımlara sahip olacaksınız. Bu markalar, işletmenizi diğer işletmelerde öne çıkarmaya ve ayırt etmeye yarar.

Başka bir şirket ürünleri için aynı tasarımı kullanıyorsa tüketiciler arasında karışıklığa sebep olur. Bu da markanızı seyreltme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle markanızı korumak için marka tescili yaptırmak çok önemlidir.

Ticari marka, grafiksel olarak kullanılabilecek, ürün ve hizmetler ile ilişkili bir isimdir. Ticari marka bir resim, bir marka ya da her ikisinin birleşimi olabilir. Benzersiz olmalı ve  diğer şirketlerden ayırt edilebilir olmalıdır. Markanızın benzersizliğini ve diğer şirketlerden ayırt edilmesi için mutlaka marka tescilini gerçekleştirin.

Yorum Ekle

onay süreci çok uzun sürüyor ama alındı mı kafa rahat. kesinlikle girişimi olan herkes marka tescili yaptırmalı.

Intern 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

marka tescili önemlidir. bu iş için bir yerden hizmet almaya falan gerek yok bu arada kendiniz yapabilirsiniz

Intern 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Oturduğum yerde çok güzel iş yapam kaliteli bi dönerci vardı. Yanına aynı isimle başka birisi dönerci açıp isim hakkımı almıştı. Asıl dönerci ismimi değiştirmek zorunda kaldı. Bu tür bi şey yaşamamak için bile…

Mid-Level 26/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Eskişehirde bu durumun getirdiği zorluklara örnek bir börekçi vardı. Yan yana üç tane dükkan. İnci börek, es inci borek, siyah inci börek 😂

Junior 01/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Marka tescili bence uzun vadede müşteri güvenilirliğini sağlamak açısından da önemli bir konu.

Mid-Level 05/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.