Linkedin’de görünürlüğü arttırmak

Merhaba arkadaşlar uzun süredir Linkedin kullanıyorum. İlk başlarda iş bulma odaklı değil de cv oluşturma ve profesyonel gözükmek amacıyla açmıştım. Fakat şu an için yoğun bir iş arayışındayım. Önüme daha fazla iş çıkması için seviye olarak yükselmem ve görünürlüğümü arttırmam gerekiyor. Linkedin’de görünürlüğümü premium üyeliğe geçmeden nasıl arttırabilirim? Eğer deneyiminiz ve bilginiz varsa önerilerinizi bekliyorum.

Yorum Ekle

Merhaba, ben 5 senedir linkedin kullanıyorum ve yurtdışı stajlarımı oradan bulduğumu söyleyebilirim. Üst sıralarda çıkma olayı ise, sizin profilinizin dolu olmasıyla alakalı. Yani şuan mevcut işte çalışmanız, tecrübe , eğitim ,dil bilgisi gibi kriterlerin dolu olması, profilinizin ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir.

Junior 18/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

linkedin görünürlüğü için premium hesap inanın gerekmiyor. görünürlük için en önemli şey düzenli olarak, linkedin kitlesine uygun ilgi çekici içerik üretmek. içeriğinizi bağlantılarınız beğendiğinde, yorum yazdığında veya paylaştığında inanılmaz bir görünürlük elde edebiliyorsunuz. linkedin timeline’ına düşen gönderileri önem sırasına göre ve zamana göre filtreleyebiliyorsunuz. önem sırasına göre filtreleyip sürekli akıştaki gönderileri takip edin, içerik mantığını anladığınızda iş bitiyor zaten. bir de ilginizi çeken gönderileri beğenmeyi, yorum yazmayı ihmal etmeyin. o şekilde de görünürlük mümkün olabilir.

Intern 18/05/2020 cevapladı.

Kesinlikle katılıyorum, her şeyden önce iyi içerik gerekiyor.

19/05/2020.
Yorum Ekle

Profil doldurma ve içerik konusu üzerinde duracağım. Önerileriniz için teşekkür ederim

Mid-Level 20/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence de LinkedIn görünürlüğü için en önemli şey içerik. Peki ne tür içerikler paylaşılabilir, örnekler vereyim.

– Sektörlerden ilgi çekici istatistikler
– Nasıl yapılır tarzında videolar
– Güncel, önemli haberler
– İpuçları paylaşmak
– İnfografikler
– Bir yerde gördüğünüz iş ilanı
– Bir başarıyı kutlamak
– Kullandığınız araçlar ve kaynaklar

Junior 06/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.