Koronavirüs yaratıcılığı ve verimliliği nasıl etkiliyor?

Karantina altında normalden daha az verim aldığımı farkettim. Konu yazmaya gelince ise yaratıcılığım sönmüş durumda. Bunun birçok sebebi olabilir tabii ki. Sizler neler yaşıyorsunuz? Karantinanın yaratıcılığınızı ve işlerinizde aldığınız verimi düşürdüğünü düşünüyor musunuz?

Yorum Ekle

Kesinlikle doğru bir tespit. Normalde dış faktörler azaldığı için dikkatimizin dağılmaması, daha verimli olmamız gerekiyor ama öyle bir şeyin içindeyiz ki umutsuz olduğumuz için hem verim hem de yaratıcılık azalıyor. Galiba yaşama hevesimiz kalmadı.

Intern 15/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Verimliliği düşürüyor evet, çümkü ümitsizlik gibi olu suz dış etkenler fazla, sosyalleşme imkabladı çok kısıtlı ama yaratıcılığa olumlu etkileri olduğunu da düşünüyorum. Çünkü kendimize düşüncelerimize daha fazla vakit ayırıyoruz.

Mid-Level 16/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Özellikle #evdekal durumu benim yaratıcılığımı fazlasıyla etkiliyor. Yarın ne olacak? diye düşünmek ve belirsizlik hali de etkiliyor dolayısıyla. Yalnız değilsiniz bu konuda kesinlikle.

Mid-Level 18/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

İlk başlarda tüm gün evde ne yapabileceğimi düşünüp durdum. Ama buna da insan bünyesi olarak bir şekilde alışıyoruz. Daha sonra verimlilik kendiliğinden gelişti, daha önce zaman bulup çalışamadığım bazı sınavlara, zaman ayıramadığım ama çok izlemek istediğim dizilere yöneldim.İkinci dilimi ve mesleğimi geliştirmek için bir çok sosyal medyada yardımcı olan insanları keşfettim. Sonra da farkettim ki insan aslında sadece istemeliymiş, gerisi geliyormuş.

Intern 20/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.