Kitapseverler için iş önerileri

Bugün kitapseverler için birkaç iş önerisi yapacağım. Eğer sizde iyi bir okursanız, ek gelir elde etmek için bu işleri deneyebilirsiniz.

-PDF kitap satıcılığı- Son yıllarda PDF kitaplara olan ilgi arttı. Siz de kitapları PDF versiyona çevirerek satabilirsiniz.

-İkinci el kitap satıcılığı- İkinci el kitapların daha ucuz olması açısından özellikle öğrenciler tarafında oldukça ilgi görüyorlar. Ayrıca eski kitaplara ilgisi olanların, kitap koleksiyoncularının da ilgisini çekiyor ikinci el kitaplar. Online olarak birçok farklı sitede satış yapılabilir.

-Kitap eleştirmenliği-Bu birçok kitapsever için ideal iş olabilir. Yapmayı en sevdiğiniz şeyi yaparak bir blog oluşturabilir, vlog veya da podcast çekebilirsiniz.

-Editörlük-Freelance editörlük de okumayı sevenler için oldukça ilgi çekici bir iş. Tabii bu iş için dil kurallarına hakim olmak gibi başka gerekli kriterler de mevcut.

Yorum Ekle

PDF kitap satmak sıkıntı olabilir gibi geldi bana. Kendi kitabımız olmadığı sürece 🙂 Bu konu hakkında bilginiz var mı? Çünkü düşününce cazip bir iş gibi duruyor. Eğer sıkıntı yoksa yapmayı düşünürüm.

Mid-Level 24/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

tam olarak yasal süreç nasil ilerliyor bilmiyorum açıkcası, bu konuda araştırma yapmak gerek.

Mid-Level 24/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.