Karantina günlerinde kendimizi geliştirebileceğimiz ücretsiz online eğitimler?

Çoğumuzun belki de hayatında 1 kez görebileceği ve deneyimleyebileceği bir dönemden geçiyoruz. Zor günler geçiriyoruz elbet fakat bardağa dolu tarafından da bakmamız gerekebiliyor bazen. Belki de hayatımızda bir daha hiç sahip olamayacağımız kadar boş zamanı oluştu bazılarımızın. Kendimizi hem iş yaşamına/hazırlamak ve geliştirmek hem de kişisel gelişimimize katkı sağlayacak bizi bu rekabetli ortamda bir adım öne çıkarabilecek online eğitimler hakkında bilgi almak istiyorum. Özellikle de ücretsiz ya da çok cüzi miktarlar olmasi tercihim bu dönemde. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Yorum Ekle

İngilizce olarak bildiğim siteler var; FutureLearn,  Coursera, edX gibi. Onun dışında Google’ın Türkçe eğitimleri var.  Udemy adlı uygulamada da belirli bir ücret karşılığında ders alabiliyorsunuz. Ayrıca özel ders sitelerinden kendinize uygun özel ders bulabilirsiniz. Ben kendim de özel derslerim için kulandığım özelders.com  adlı siteyi öneririm.

Mid-Level 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

dünyadaki en iyi üniversitelerinden alabileceğiniz bedava dersler var. oxford’dan harvard’a kadar pek çok  üniversite, internet üzerinden ücretsiz ders hizmeti veriyor. eğer ingilizceniz iyiyse kesinlikle bakmalısınız. böyle bir dönemde vaktini iyi değerlendirmek isteyenler de mutlaka baksın:

Stanford Üniversitesi’nden Dijital Fotoğrafçılık Dersi
Caltech Üniversitesi’nden Evrenin Evrimi (@msticluv’un dediği gibi coursera’da)
Oxford Üniversitesi Shakespeare’i Anlamak (podcast şeklinde)
Yine Oxford Üniversitesi’nden Çizim Teknikleri 
Cambridge Üniversitesi’nden Marksizim 

umarım faydalı olmuştur.

Intern 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Merhaba;

Eğer sertifika almak senin için bir önem arz etmiyorsa ben şu anda birçok arkadaşa ücretsiz olarak yazılım geliştirme eğitimleri veriyorum. Örneğin bir arkadaşla sıfırdan Gittigidiyor benzeri bir e-ticaret sistemi yazıyoruz. Bir diğer arkadaşla bir oyun projesi geliştiriyoruz. Bir başka arkadaşla ise bir sosyal medya mobil uygulaması geliştiriyoruz. Dilersen seninle de böyle bir çalışma yürütebiliriz.

Mutlu günler dilerim 🙂

Intern 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Udemy’yi ben de daha önce kullanmıştım. Dijital Pazarlama eğitimi almıştım. Teşekkür ederim çok, diğer siteler için… Eğitimlerin çoğu sertifikalı mı ve uluslararası olarak en geçerli hangisi sizce?

Intern 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

İstanbul İşletme Enstitüsü’nü önerebilirim ben de. Ordan dört online eğitim  aldım. Canlı dersleri verimli geçiyor ve ücretsiz. Sadece sertifikanızı baskı şeklinde almak isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor. E-sertifika sitesi de EETAC onaylı ve uluslararası geçerli sertifikalar veriyor fakat ordan hiç eğitim almadım o yüzden araştırmanızı tavsiye ederim.

Mid-Level 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ücretsiz bilmiyorum ama Udemy gerçekten işe yarar ve onaylı

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.