Ürün satışı için kargo ücretleri

Merhaba,

Uzun bir süredir annemin el işlerini Instagram üzerinden satma düşüncemiz var. Ancak kendim de bir ürün almak isterken bakıyorum ki kargo ücretiyle beraber astarı yüzünden pahalıya geliyor ve vazgeçiyorum.  Hangi kargo şirketi daha uygun ve güvenilir? Kargo şirketleriyle anlaşma yapmak için ne gerekiyor? Kargo ücretini nasıl daha ucuz bir hale getirebiliriz?

Yorum Ekle

Kargoların kurumsal şirketlerle anlaşma yaptığını biliyorum sadece. Onun dışında ben kargolarımı PTT’den yollamayı tercih ediyorum ve seçeneğim varsa aldığım ürünlerde de onu seçiyorum. Fiyat açısından diğerlerine göre daha uygun. Performans olarak da bence kötü sayılmaz. Ürünlerinizin satış fiyatını bilmiyorum ama alıcı ödemeli kargo da yapabilirsiniz. Genellikle instagramda öyle satış yapılıyor.

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. PTT kargo geldi benim de aklıma ama nedense güven biraz az gibi gözlemliyorum ben. Kendi özel işlerimde PTT kargo kullanıyorum ve hiçbir mağduriyet yaşamadım. Sadece kurumsal firmalara değil sanırım çünkü mahalle bakkalının kargo anlaşması olduğunu biliyorum ama alınan ve gönderilen kargo sayısının fazla olmasıyla mı alakalı yoksa bir şirket adı olması yeterli mi onu bilmiyorum.

Junior 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ufak çaplı gecikmelerin dışında ben de bir problem yaşamadım açıkçası. O da tüm kargolarda bazen yaşanan bir durum. Onun dışında özellikle Sürat Kargodan uzak durun derim. Bir sipariş için çok peşlerinden koştuğumu hatırlıyorum 🙂 Anlaşma şartları konusunda sağlıklı bilgi için kargo şirketine karar verdikten sonra aramanız daha iyi olur gibi.

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben genelde PTT tercih ediyorum ve sorun yaşamadım. Özellikle kargomatik seçeneği bayağı iş görüyor, her zaman alabiliyorsunuz kargonuzu.

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Kargomatik seçeneğini daha önce duymamıştım sadece İstanbul’da var sanırım. Şimdi baktım güzel bir uygulamaymiş gerçekten. Sürat kargo gerçekten imtihan olabiliyor bazen 🙂

Junior 10/05/2020 cevapladı.

İzmirde de var. Başka hangi şehirlerde var bilmiyorum ama.

11/05/2020.
Yorum Ekle

ptt kargo bence de en güveniliri. özellikle şu dönemde insanlar mecburen internet alışverişine yöneldi ve kargo ücretinden kaçmak mümkün değil, o konuyu takmayın bence.

Intern 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Kargo ücreti olarak ptt diğerlerinden daha uygun. Sorun yaşama olayı ise kargo firmasının şubesinden şubesine değişiyor o şans işi çok takmayın kafaya sizin orda hangisinden memnunsanız onla devam edin.

Yurtiçi kargodan herkes memnuniyetsiz ama bizim evin ordaki muhteşem çalışıyor ama eve yakın diğer şube adrese gelmedem geldik yoktunuz yapabiliyor anlamında. Şubesel bi durum yani

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben kargo seçeneğine PTT kargo yazmanın olumsuz bir etki yaratacağını düşünmüştüm ama çoğunluk memnun gibi görünüyor. Çok teşekkür ederim yorumlarınız için 💜

Junior 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Mng’nin bir şubesiyle daha önceden bu konu hakkında görüşmüştüm. İlk soruları “ayda kaç tane kargo göndereceksiniz” oldu. Ayda 10-15 deyince yanaşmadılar. Büyük ihtimalle ayda en az 100 kadar kargonuz olmalı ki anlaşma yapsınlar. Diğer firmaları bilmiyorum tabii.

Junior 11/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

PTT ile anlaşma yapın bence yardımcı olurlar

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Hem ödemelerinizi kredi kartı ile alabilmek hem de kargo ücretini minimuma indirebilmek adına kargolarla tek tek anlaşmaya gerek kalmadan shopier i kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.Ödemeleri ise salı günü 18 e kadar ki kazançlarınızı toplayarak toplam hak edişinizi çarşamba gün içerisinde hesabınıza yatırıyorlar.724.shop canlı destek hattımdan veya instagramdan yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

New 15/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.