İş teslim edip parasını alamayanlar

forumda bir iş teslim edip parasını alamayan var mı? varsa bu durumda ne yapmak gerekir, yardımcı olursanız sevinirim. durum çok acil. bir buçuk ayımı alan büyük bir dokümanın çevirisiyle uğraştım, işi temiz bir şekilde teslim ettim ama müşteri maillerime dönmüyor.

Yorum Ekle

ön ödemeli olarak çalışmak rakiplerinize göre dez avantaj gibi gözüksede bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sanal ortamda yapılan bütün işlerden önce ödeme alınması taraftarıyım.

özellikle müşteri size ulaştıysa mutlaka önce ödeme alınız.

satış pazarlama yaptığınız kanalların güvenilir olduğundan emin olun, kullanıcı profilleri değersiz, kalitesi düşük platformlarda iş yapmamanızı tavsiye ederim. iletişim kanallarından ziyada ortak platformların yaptırım gücünün olması daha faydalıdır.

örneğinin bilinen popüler webmaster forumlarında birisiyle ticaret yaptığınızda müşteri parayı ödemezse veya iş zamanında teslim edilmeyip müşteri mağdur edilirse karşılıklı yaptırımlar, negatif ticaret yorumları, forumdan uzaklaştırmalar söz konusu olabileceği için herkes verdiği sözde durmaya dikkat eder..

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Eğer alacağınız miktar yüksekse avukata başvurmanızı öneririm. Sözleşme imzalamamış olsanız da hakkınızı alırsınız. Vergi mükellefi olup olmadığınıza da bakmazlar. Eğer miktar yüksek değilse geçmiş olsun… Uğraşmaya değmez

Intern 01/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Sözleşme yapmış mıydın?

Junior 02/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

keşke yapsaydım ama yapmadım. @aysen90 evet tutar hayli yüksek ama düzgün bir avukat nasıl bulacağım bilmiyorum. bir de anlaşma süreci nasıl ilerliyor bilsem ona göre hareket edeceğim

Intern 02/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bu konularla ilgilenir mi bilmiyorum ama avukatlığa yeni başlamış olan bir arkadaşım var. Özel mesajla ilettim mail adresini, oradan iletişime geçebilirsin. En kötü fikir verir.

Intern 02/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

çok sağol burak ama mesajını göremiyorum?

Intern 02/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

maille düşmüş şimdi gördüm. tekrar sağol, yarın sabah sakin kafayla mail yazacağım.

Intern 02/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Gerçekçi olmak gerekirse sözleşme ve fatura yoksa işin çok zor. Yine de kolay gelsin…

Senior 02/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

bugune kadar is yapip parasini alamadigim hic olmadi, bence sonuna kadar alacaginizi kovalayin. ne yol varsa deneyin

Intern 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bu işten işe  değişebilir galiba, ben özel ders verdiğim için genelde dersin öncesinde ya da dersten sonra ücretimi ödüyorlar.  Sadece yurtdışındaki öğrenciler her ders için ayrı değil de aylık veriyor ücreti. Bence fiyat işini ilk başlamadan konuşmak çok önemli. Bu ayıp ya da yanlış bir şey değil. Kim olursa olsun konuşulmalı. Sonra suistimal durumları olabiliyor.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

sözleşme şart sözleşme olmaz ise maalesef bir şeyleri kanıtlamanız zor

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.