Instagramda açmak istediğim blogu daha çok kişiye ulaştırabilmek için öneriler?

Arkadaşlar, profesyonellik alanımla ilgili ingilizce bir blog açmak istiyorum. Fakat en başta takipçimi nasıl artırabileceğim konusunda çok bilgi sahibi değilim. Önerileriniz varsa alabilirsem çok iyi olur…

Yorum Ekle

Merhaba.Sosyal Medya Hesap Yönetimi ve ekip yönetimi gibi çalışmalar yapıyorum.Kitle arttırmak için bir çok yönetim var.Etkileşimi hızlandırmak adına genelde hesap üzerinden reklam çıkışı en yaygın olanı.Bazen de eski yöntemler de sonuç verebiliyor.Takip etmek gibi. (takipçi kasma) Etkileşimi daha iyi edinmek adına da sayfayı aktif olarak ,açık hesap olarak,kimlere hitap etmek istediğiniz de önemli.

Intern 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

İçerik çok önemli bence, ilgi çekici olmalı. Görsellerin de ilgi çekici olması önemli. Bir görsele 10  snden fazla bakılıyorsa keşfete düşme oranı artıyor. Onun dışında düzenli paylaşım yapmak ve profesyonel hesap kullanmak en önemli kısımlardan biri.

Mid-Level 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

En basit yoluyla instagram reklamları ile blogunun görünürlüğünü arttırabilirsin. Fakat reklamı paylaşım yapmaya başladıktan sonra vermen daha yararlı olur. Ayrıca instagram etiketleri de çok önemli. En çok ziyaret edilen etiketleri seçmen tıklanma sayını arttırır ve doğal yoldan takipçi de elde edersin. Tabii etiketlerinin konunla ilgili olması da gerekiyor. Bir gönderide alakasız milyon tane etiket görmek biraz itici olabiliyor.

Mid-Level 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Net bir şey söyleyemem ama canva ile bu tarz içerikler hazırlayabilirsin.

Mid-Level 05/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Merhaba eğer yeni açtıysanız bence iyi içerik ve storyi izlenmesi yüksek olan sayfalara reklamlar etkili oluyor

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

İçeriğinize güveniyorsanız bir miktar ödeyerek reklam verebilirsiniz diğer sayfalara, insanlar ilgi çekici bulursa zaten arkadaşlarına gönderir ve etkileşiminiz artar. Kendiniz Instagram’a da reklam verebilirsiniz isterseniz.

Intern 20/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.