İçerik yazarlığı yapmak için eğitim almak gerekiyor mu?

Daha önce İstanbul İşletme Enstitüsü’nden online olarak içerik yazarlığı eğitimi aldım ve bir yıldır iki farklı sitede aktif olarak içerik yazıyorum.  Bir içeriğin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uyumlu olması gerektiğini ve yazarların da özellikle buna dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bence hem SEO öğrenmek için hem de içeriklerde özgünlüğü kolayca sağlayabilmek için eğitim alınmalı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Ekle

İçerik yazarının, hatta web tasarımcıların da SEO bilgisinin olması gerekiyor bence de. Yazar da tasarımcı da SEO’dan bihaber olduğunda üretilen içerikler çöpe gidiyor. Daha önce eğitim almadım, SEO forumlarında zaman geçire geçire öğrendim ama eğitim alınırsa çok daha hızlı bir şekilde öğrenilebilir. Tabi eğitimler de bir yere kadar fayda sağlar çünkü arama motorları kendilerini sürekli güncelliyorlar ve eski SEO taktikleri işe yaramaz hale geliyor. İçeriklerde özgünlüğü sağlamak için eğitim alınmasının şart olmadığını düşünüyorum ama. Teknik bilgi yazarı bir yere kadar geliştirebilir. Gerisi hayal gücü.

Junior 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Evet arama motorlarının güncellenmesi konusunda ben de size katılıyorum. Burada da deneyim ve aktif yazıyor olmak önemli. Aktif bir yazar SEO taktiklerini de devamlı güncel tutar. Özgünlük konusunda da tam olarak demek istediğimi anlatamadım sanırım. Eğitim ile özgünlük kontrollerinin nereden yapılacağı, intihal siteleri kullanım şekillerini vb.  daha hızlı öğrenilir ve özgünlüğün önemi anlaşılabilir demek istemiştim. @yazarburak

Mid-Level 03/05/2020 cevapladı.

Dedikleriniz çok doğru. Ben de SEO bilgimi güncel tutmak için yer işaretlerine SEO ile ilgili bilgi paylaşan birkaç site ekledim. Haftada bir mutlaka bakıyorum.

03/05/2020.

Güzel bir fikirmiş. Siteleri burada paylaşabilir misiniz rica etsem?

03/05/2020.

Çok teşekkürler.

04/05/2020.
Yorum Ekle

bence kesinlikle gerekiyor işi bilenlerin püf noktaları inanılmaz önemli ben şu an üniversite de metin yazarlığı dersi alıyorum ve hocanın notlarından çok kendi tecrübeleri daha etkili

Mid-Level 11/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.