Homeofis çalışırken müzik tavsiyesi

Merhabalar bir süredir evden çalışıyorum fakat dikkatimi toplama konusunda çok zorlanıyorum ve çok çabuk sıkılıyorum. Odaklamayı arttırmak ve çalışırken keyif almak adına çeşitli şeyler denemek istiyorum. Aklıma müzik geldi fakat çok hızlı hareketli ve güçlü ritmlerin beni gerdiğini ve dikkatimi daha çok dağıttığını fark ettim. Klasik müzik de çok sıkıcı. Bunun için sakin fakat keyifli motive edici müzikler arıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

Yorum Ekle

Ben Spotify üzerinden çalışma müzik listelerini takip ediyorum, o listeleri dinliyorum. Klasik müzik oluyor ama odaklanmaya daha çok yardımcı oluyor. Farklı seçenekleri de var tabii jazz müzik, doğal seslerin oluşturduğu müzik listeleri gibi. Spotify’da “ders” türü altında bulabilirsiniz.

Mid-Level 13/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

İlk kez dinlenen müzikler bende dikkat dağınıklığı yapıyor, özellikle sözlüyse. Ondan klasik müzik öneririm. Lazım olursa özelden çalma listesi atabilirim.

Mid-Level 13/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben de klasik müzik öneririm. Bende genelde sözlü olduğunda bütün müzikler dikkat dağınıklığı yapıyor. Doğa sesleri de dinleyebilirsiniz. Hem odak noktanız sese kaymaz hem de rahatlatıcı olduğu için üretkenliği arttırır.

Mid-Level 13/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Spotfy da moodlara göre listeler var tavsiye ediyorum

Mid-Level 14/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.