Home office çalışırken mola vermek

Home office çalışırken motivasyonunuzu yüksek tutmak için ve sağlığınız için neler yapıyorsunuz? Özellikle bilgisayar başında geçen günler benim sağlığımı kötü etkileyebiliyor. Bu nedenle kimler ne gibi yöntemler kullanıyor merak ettim. Mesala bence en önemli şeylerden biiri beslenme düzeni ve her gün egzersiz yapmak. Ben günde 5 dklık bile olsa yoga yapmaya çalışıyorum. Onun dışında küçük molalar vermek işe yarar gibi gözüküyor. Ama zihni dinç tutmak ve daha fazla verim almak için neler yapılabilir? Bu konuda deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Yorum Ekle

bi ara pomorodo tekniğiyle çalışmaya kafayı takmıştım. 25 dk çalış 5 dk mola ver prensibine dayanıyor. hiç denememiş olanlar saçma bulabilir ama gerçekten işe yarayabiliyor. ama bi zaman sonra bayıyor, 25 dk az gelmeye başlıyor. sanırım olay da bunu başlangıçta uygulayıp verim kazanmak zaten

Intern 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Masa başında oturanlar için egzersiz videoları var youtube’ta onları araştırmanızı önerebilirim Fazla zamanınızı almaz ve düzenli yapıldığı sürece işe yarar. Verdiğiniz molaları nasıl geçirdiğiniz de bence çok önemli.  Kendimden örnek vermem gerekirse molada telefonla vakit geçirdiğim zaman asla verim alamıyorum. Kısa süreli bir mola da olsa çok fazla düşünmeden kafanızı boşaltmanızı tavsiye ederim. Çalışma saatleri dışında da iş düşünmemek ekstra bir hobi edinmek  de verimi arttırabilir.

Mid-Level 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben transformal nefes terapisi, kahkaha yogası ve meditasyon yapıyorum 🙂

Intern 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

diğer yorumlara ek olarak: işe mola verip masa başında oturarak başka bir şey yapmak tam bir mola hissi yaratmıyor. ya da bilgisayar karşısında yemek vs. yemek. masada iş dışında bir şey yapmamaya özen gösteriyorum. molalarda başka odaya geçiyorum telefona bile bakmıyorum, kedimle falan oynuyorum yani kafa dinliyorum gerçek anlamıyla. bu şekilde zihnim allak bullak olmuyor.

Intern 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben bir ara her sabah 15 dk da olsa salonda spor yapıcam diye niyetlendim. Hatta bunun için Nike Training diye bir uygulama var onu indirdim. (Bu arada herkese tavsiye ederim) Ama 3 gün sonra üşenmeye başladım. İlk başlayanlar buna düşebiliyor ama aldanmamak lazım. Beyniniz sizinle oyun oynuyor. Bir hafta ara verdikten sonra tekrar başladım. Bazı sabahlar canım hiç istemese de kendimi zorlayıp egzersiz yapıyorum. Gerçekten insanı motive ediyor.

Junior 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Nike training uygulaması ben de kullanmıştım. Ama tam bir sporcu uygulaması olduğu için bana ağır gelmişti. Ben daha hafif şeyler istediğim için genelde esneme hareketleri ve yoga yapıyorum. Ama spor yapmayı seven biri için bence  de çok iyi bir uygulama.

Mid-Level 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Mola vermeyi unutuyorum genelde

Junior 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Kahkaha yogasını ilk defa duydum, ilginçmiş. Pek sağlıklı bir öneri olmayacak ama ben molalarda kahve çay alıp balkona çıkıyorum ve sigara içiyorum. Bütün yorgunluğu alıyor 🙂

Junior 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Öneri: İki gündür molalarda dans etmeyi deniyorum. Benim kafamı oldukça dağıtıyor. Denemek isteyen olur diye buraya ekledim. Bir de çalışırken klasik müzik dinlemek de verimli  çalışmamı kolaylaştırıyor  ve beni çok yormuyor. Yeni şeyler keşfettikçe buraya ekleme yapacağım.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence çalışırken canınız ne istiyorsaya mola da derhal onu yapın bu yemek olur aktivite olur sizi sürekli motive eder bu düşünce

Mid-Level 11/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.