Freelance çalışmaktan gelen yorgunluk

Selamlar. Size de oluyor mu bilmiyorum ama bana bazen bütün işleri bırakıp  sigortalı bir iş bulma dürtüsü geliyor. Belki de freelance çalışırken insanın geleceğinin çok belirsiz olmasından dolayı olabilir. Ama daha çok sürekli evde olmaktan ve sürekli aynı şeyleri yapmaktan gelen bir  bıkkınlık olabiliyor insanda. Sizin de böyle hissettiğiniz oluyor mu? Bu durumu engellemek için yaptığınız şeyler var mı? Ya da böyle hissedince ne yapıyorsunuz?

Yorum Ekle
En iyi cevap

işimiz ya da çalışma tarzımız tüm hayatımız olmamalı, bence bakış açınızı değiştirirseniz bu karamsarlıktan kurtulabilirsiniz. eğer mümkünse evin bir alanını sadece iş için kullanın mesela, iş dışında o masaya oturmayın vs. kendi alanınız içinde ufak ayrımlar olursa bu zamanınızı da istediğiniz gibi yönetmenize olanak tanır..

Intern 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Dinleniyorum, dinlenmiyormuşum gibi geliyor. Çalışıyorum, çok çalışıyormuşum gibi geliyor. Oh be mesai bitti eve gideyim de dinlemeyim durumu olmadığı için daha fazla yoruluyormusum gibi geliyor. İşler her an kesilebilir, sigorta vs yok, emeğinin karşılığını her an alamayabilirsin vs. Bunlar bu duruma sebep oluyor. Garanti işler yaparak, haftasonu kendime izin vererek biraz daha kolay aşıyorum bu durumu.

Junior 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Sürekli evden çalışınca insan evinden tiksiniyor bu normal bi şey bence. Evin gözünde iş yeri gibi oluyor. İş yerinin sosysl bir yanı var, yani sonuçta birisiyle çay kahve sigara içip muhabbet edebiliyosun farklılık falan filan ama tekrar ev hayatına dönmek istemesi 2 haftadan fazla sürmez tabi 😀

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Otorite boşluğu bence freelance işlerde daha kolay sıkılma ya da yorulma hali yaratıyor. Onun dışında evin yeni bir sosyal ortama sokmaması da cabası. Sigortalı iş bu durumda cezbedici gelse de devamlı bir otoritenin varlığı ve sosyal ortamın da zaman zaman yaratabileceği sıkıntılar vs. düşünüldüğünde doğru bir tercih gibi gelmeyebilir.

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben bırakacağım. Zaten hali hazırda farklı bir alan üzerinde mühendislik eğitiminı tamamlamak üzereyim. Bilmiyorum ama özellikle tr iç piyasası için çalışmak insanı içten içe çürütüyor.

Intern 11/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

sigortalı işin tek iyi yanı düzenli maaş olması bence başka avantajı yok benim gözümde

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.