Facebook vs. Twitter

Facebook ve twitter’ın sunduğu özellikler ve hedef kitleleri tamamen farklı ama şirketlerin ürün pazarlamasında sizce hangisi daha iyi sonuç veriyor? Ben Twitter’a kıyasla Facebook’un ürün tanıtımı konusunda daha iyi bir platform olduğunu düşünüyorum. Sizce?

Yorum Ekle

Bence ikisi de birbirine bağlı. Ama en çok yapılan hata iki yerde de içerikleri copy paste etmek. Hedef kitleleri farklı olduğu için içerikler de farklı olmalı. Bütçe konusuna gelirsek, Twitter’a reklam bütçesi ayırmak şu an çok anlamsız. Çok daha yüksek dönüşümü daha düşük bütçeyle Facebook’tan da elde edebilirsiniz. Bu yüzden Facebook daha ağır basıyor.

Facebook, insanları harici içeriğe yönlendirme konusunda Twitter’a göre daha farklı çalışıyor. İstiyor ki kullanıcılar platform içinde gezinsin. Ama Twitter daha çok insanları harici olarak paylaşılan bağlantılara tıklamalarını ve sonra geri dönmelerini istiyor. Bu da onu bir haber platformu konumuna sokuyor. Bu ikisi arasında çok fark var. (Zaman zaman tam tersine de şahit olabilirsiniz. Bu sizin stratejinizle ilgili bir şey.) İçerik üretirken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Senior 29/04/2020 cevapladı.

Twitter’da hiç reklam vermedim, düşünmüyorum da, ama onay aşamasının da karışık olduğunu duymuştum. Teşekkürler bilgi için.

02/05/2020.
Yorum Ekle

Sosyal medya içerik hizmeti verdiğim müşterilerime hedef kitlesi uygunsa Facebook’u kesinlikle öneriyorum. Facebook öldü falan diyorlar ama hiç öyle bir şey yok. Kaliteli içerik ürettiğinizde takipçileriniz etkileşime geçiyor.

Intern 01/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Etkili kullanıldığında kesinlikle Twitter. Facebook nedir ya.

Junior 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence ikisi de değil. Instagram 😉

Intern 29/04/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence de Instagram ama seçeneklerde Instagram yok 🙂 Merak ettiğim şey bu ikisinden birini seçecek olsan hangisini seçerdin? Bu biraz da hangisine reklam bütçesi ayıracağını belirliyor.

Junior 29/04/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence pazarlanacak ürünün hedef kitlesine göre facebook ya da twitter seçilebilir.  Onun dışında ben de hızlı ve kolay olması açısından  instagram demek isterdim ama şıklarda yok 🙂

Mid-Level 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

ben herkesin facebooku terk ettigini dusunuyordum ama daha bu sabah linkedinde gordum, facebook’un uye sayisi 3.000.000.000 kisiyi gecmis durumda.

Intern 03/05/2020 cevapladı.

Link paylaşabilir misiniz?

03/05/2020.
Yorum Ekle

Tamamen hedef kitleye bağlı bir durum. Pek çok insan hala günde 1 kere facrbooka giriyor ve kullanıcı sayısı twitterın çok üstünde. Genç ve üniversite okuyan kitle çok yoğun şekilde twitter kullanıyor olabilir ama 30lu yaşın üstündeki kitle çol yoğun şekilde facebook kullanıyor veya daha az eğitimli kitleler. Yani tamamen ürüne hedef kitleye bağlı bir durumdur bunun analizi iyi yapılmalı.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

hedef kitleye bağlı olmakla birlikte bence facebook bir adım daha önde bölümümden dolayı biliyorum facebook un reklam ekibi inanılmaz işler yapıyor sokak ağzı ile söylicek olursam reklamı kullanıcının gözüne sokuyor

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Pazarlayacağınız ürüne ve kitlenize bağlı, kendi gözlemlerim genç nesil en çok Instagram ve Twitter kullanıyor, Facebook diğer sosyal medyalar kadar kullanılmıyor gençler arasında. Tabi Facebooktaki grupları vs kullanıyor gençlerin bazıları mizah grupları gibi ama karşılarına çıkan reklamla pek ilgilenmiyorlar. 30+ yaş hedefiniz varsa Facebook’u araya katabilirsiniz.

Intern 20/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.