Evde çalışırken oluşabilecek sağlık problemleri için uygun egzersizler

Merhaba.

Evde çalışırken özellikle bilgisayar başında yazı yazarken sırt ve bel ağrısı gibi problemler yaşıyorum. Normal çalışma döneminde işe gidiş dönüşlerde yürüyüş yapma, arada bir dışarıdaki işleri halletme gibi aktivitelerle en azından biraz açıldığımı hissediyordum ancak karantina günlerinde evde çalışırken bunları gerçekleştiremiyorum. Mola verdiğimde mutlaka bir ev işini tamamlamaya çalışıyorum, ya da yemek yiyorum. Bununla ilgili çok uzun sürmeyen ama rahatlatıcı ne tür egzersizler yapabilirim? Kendimi bunu yapmak için nasıl motive edebilirim? Bunun için uygun uygulama hangisidir? 

Yorum Ekle

Nike training uygulamasına bakmanızı öneririm ben de. İçinde her ihtiyaca uygun egzersizler mevcut. Orayı kullanmaya daha başlamadım ama güzel duruyor genel anlamda planlı bir uygulama. Ben evde kaldığımız bu dönemde spor salonundan uzak kaldığım için youtube kanallarından 1 aylık programları uyguluyorum. Genelde fizik tedaviler için kullanılan bel ve sırt ağrılarına da iyi gelen çok basit ve zamanınızı almayacak egzersizler de mevcut.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence yoga yaparak bu isteğinizin karşılığını alabilirsiniz. Down Dog adlı uygulamada pandemi nedeniyle bir süre ücretsiz hizmet veriliyor. Ben bayağı sevdim uygulamaya, istediğiniz uzunlukta egzersiz seçebiliyorsunuz. Bayağı faydalı oluyor.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Nike Training uygulaması bu sorun için birebir. Kan dolaşımını sağlayıp eklem ve kaslarınızı (özellikle bacak) çalıştıracak basit aktiviteler karantina sürecini minimum fiziksel hamlıkla atmanızı sağlayacaktır

Intern 08/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Nike training haricinde meditasyon appleri de var ve https://youtu.be/1upTfuqDnxs bu linke de bakabilirsiniz

Mid-Level 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.