En iyi online iletişim programı hangisi?

Malum son zamanlarda her şeyi evden hallediyoruz. Ben de derslerimi internet üzerinden veriyorum.  Bu süreç benim içim oldukça zorlu, kullandığım program çok önemli. Şu an derslerimi skype ve jitsi üzerinden ilerletiyorum.  Skype’da çok fazla internet sıkıntısı yaşıyorum. Jitsi güzel ama skype da var olan toplantı planlama gibi özellikler yok. Bildiğim başka zoom ve discord var. Zoom ücretli, discordu  da çok bilmiyorum. Sizce en iyi program hangisi? Başka önerebileceğiniz bir program var mı?

Yorum Ekle

Zoom’u biz derslerde kullanıyoruz 40 dakikaya kadar ücretsiz oturum sunuyor. Sonrasında tekrar giriş yapabiliyosun falan. Yani ücretsiz kullanıma da müdait. Donma kasma türü sorunları da yok gayet stsbil çalışıyor. Hani direkt olarak ücretli diyip kestirip atmamak da fayda var bence 🙂

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.

Zoom hakkında çok iyi şeyler duymadım güvenlik açısından. O nedenle çok sıcak yaklaşamıyorum.

07/05/2020.
Yorum Ekle

Teams uygulamasını denedin mi? Okul için o kullanılıyor genelde ama ücretli mi değil mi ya da herkese açık mı bilmiyorum.

Mid-Level 07/05/2020 cevapladı.

Biz de okul için onu kullanıyoruz ama bireysel hesap açılmıyor galiba onda. Yani bir şirket maili ile ya da okul maili ile hesap açmak gerekiyor.

07/05/2020.

Doğrudur ben de net bilmiyordum.

07/05/2020.
Yorum Ekle

Kurumsal olarak Microsoft Teams kesinlikle iyi bir uygulama. Güvenilirliği şu sıralarda tartışılan Zoom kolay kullanılabilir. Ayrıca her zaman Discord ve Skype seçenekleri de var.

Intern 08/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle
  1. starleaf
  2. cisco webex
  3. google hangouts meets gibi programlar iş görür iyi dersler
Mid-Level 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

bu konuda havelsan ın diyalog uygulamasını takip ediyorum.

https://www.havelsan.com.tr/sektorler/bilgi-ve-iletisim/urunler/ulastirma/havelsan-diyalog

Mid-Level 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Karantina başladığından beri Zoom kullanıyoruz arkadaş grubum ile. Kişi sayısı artınca sanırım COVID-19 sebebiyle sürenizi sınırsız yapıyor ve istediğiniz kadar konuşabiliyorsunuz, normal süresi ne kadar bilmiyorum çünkü hiç denk gelmedim. Alternatif olarak Google Duo var.

Intern 20/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.