Düzenli bir işin varken dışarıya gizlice freelance iş yapmak

eğer çalıştığın şirketteki işini bitirdiysen, facebook’ta eniştenin akşam yemeği fotoğrafını like’lamaktan iyidir diye düşünüyorum. sizce?

düzenli bir işin varken dışarıya gizlice freelance iş yapan var mı? varsa nasıl bir his? yapmayanlar bu dürtüyü nasıl yorumlar? saman altından su yürütmek midir, işverene ihanet etmek midir yoksa acımasız koşulların bir yansıması mıdır?

Yorum Ekle

Çalıştığınız yerde çalışma saatlerinde sorumluluğunuzu yerine getirdiğiniz sürece, mesai saatleri dışında kendinize ayıracağınız süreden arttırıp freelance çalışmanın iş ahlakı ve etiği açısından bir sorun oluştacağını düşünmüyorum. Özellikle günümüz dünyasında pasif gelir sağlamak hayat standartlarınızı oldukça arttırıyor.

Junior 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Boş boş oturmak yerine farklı bir şey yapmak pek de ihanet değil bana göre. Ek olarak ihtiyacımız olanı karşılasalardı böyle işlere de girişmek zorunda kalmazdık 🙂

New 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Başlarda kendimi kötü hissetsem de agimi bile ödemeyen, üç beş kuruşun hesabını yapan şirketime az bile diye düşünmeye başladım.

Intern 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Son çalıştığım 3 yerde de freelance iş yaptım bir keresinde yakalandım hatta. Şirket maaşımı 2 aydır ödemediği için patrona maaşımı öde bırakayım freelance işi demiştim.

Junior 03/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Bence acımasız koşulların bir yansımasıdır. Fakat yine de biraz vicdan azabı yaratabilir 🙂

Mid-Level 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Tuhaf bir dürtüdür ve biraz acıklı bir durumdur

Junior 04/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Eğer çalıştığım şirketteki işimi aksatmiyorsam asla vicdan yapmıyorum ama yine de gizlice yapmaya özen gösteriyorum 🙂 ben işveren olsam takdir ederdim ama genelde ters teper daha çok sorumluluk yüklenir ki o kişi kendini boş hissetmesin :))

Junior 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

bence yaptığınız işin her zaman bir sorumluluğu olmalı eğer odağınız o işte olursa yükselirsiniz her iki işe birden yüzde yüzünü veremezssiniz

Mid-Level 11/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.