Cv’de ne gibi hobiler ilgi çeker?

Merhaba. Birçoğumuz cv’lerimize kitap okumak, sinemaya gitmek gibi şeyler yazıyoruz. Bu bölüme genelde çok önem verilmiyor gibi bir algı var. Merak ettiğim şey şu ki bu bölüm işe alınma konusunu etkiliyor mu? İşverenler işe alacakları kişinin nelerle ilgilendiğine bakar mı? Bir yerde cv’ye kitap okuma gibi çok genel bir hobinin yazılmaması gerektiğini okumuştum. Bu bölüme eğer ilgi çekici bir hobimiz var ise onu yazmalıymışız. Siz ne düşünüyorsunuz? CVnizde hobi bölüme ne yazıyorsunuz ya da bu bölümü kullanıyor musunuz?

Yorum Ekle

Bence her alanda olmasa da bazı alanlarda hobiler kısmına yazılan şeyler işe alınmayı etkiliyor. Kitap okuma, yüzme vs herkesin yazdığı şeyler. Yaratıcı alanlarla ilgili pozisyonlarda hobiler kısmının da daha farklı olması gerekiyor diye düşünüyorum. Ben kitap okumak yerine tipografi yapmak, güncel sanat araştırmaları yapmak vs yazdım.

Junior 07/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Trekling, kampsal şeyler ilgi çekiyor genelde

Mid-Level 08/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Takım çalışması içeren hobiler cv’de öne çıkartabiliyor. Aynı zamanda az da olsa başvurulan iş ile ilgili hobiler olması gerekiyor. Cv’lerde yapılmaması gerek en önemli şey ise bir sayfa dolusu, pozisyon için hiçbir anlamı olmayan hobiler yazmak.

Mid-Level 08/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Gerçekten bu hobi kısmına asla anlam veremiyorum. Bana çok özel bir şeymiş ve iş vereni gerçekten ilgilendirmiyormus gibi geliyor. İşle alakalı bir hobi yazmak da ne kadar samimi olur ki. Genelde sallanmak suretiyle yazıldığını düşünüyorum 🙂

Junior 11/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.