Corona’dan sonra E-eğitim devam eder mi?

Pandemi sürecinde dünyanın %72si Online Eğitime başladı ve sınavlarıda o şekilde yapıyorlar Üniversiteler sizce pandemi sonrası Online Eğitime devam edicek mi veya etmeli mi?

Yorum Ekle
En iyi cevap

Bence online eğitim hala oturmamış durumda ve çok eksik. Bir üniversite öğrencisi olarak bunun çok farkındayım. Bu nedenle online eğitimin devam etmemesini umut ediyorum. He online eğitim veren birçok öğretmen var bunlardan biri de benim, ama bunlar özel ders olduğu için daha farklı işliyor.  Bireysel eğitim almak ile sınıf eğitimi çok farklı.

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Ben online eğitime eğilimin artacağını düşünüyorum çünkü insanlarda aa böyle de oluyomuş fikri oluştu bi bakıma. Ama yüzyüze eğitim bambaşka bi durum sonuçta bi sosyalleşme imkanı sunuyo farklı ortamlar sunuyor falan. Bunun için online eğitimin de terkedilmeyeceğini düşünüyorum. Ek olarak misal sayısal derslerfe uygulamalı derslerde online eğitim biraz problem bu da bir etken.

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

bence son 10 yılda açılmış pek nitelikli olmayan tüm üniversiteler online eğitime yönelmeli. hem erişilebilirlik açısından hem de kaynaklar açısından gayet verimli olacağını düşünüyorum. fakat maalesef çoğu üniversite hala altyapıyla uğraşıyor. bu şekilde götürebileceklerini sanmam.

Intern 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Online eğitim araçları geliştirilirse ve yeterli seviyeye getirilirse evet online eğitime devam edilebilir. Ama bu şekilde değil…

Intern 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Kurs vb. şekildeki eğitimler online işlenmeye devam edebilir. Eğer sistem biraz daha geliştirilirse tabi. Diğer yandan devamlı olan üniversite lise vb. derslerinin bu sisteme hemen adapte olabileceğini düşünmüyorum. Verimliliğin yüz yüze eğitime göre biraz yetersiz olduğunu düşünüyorum. Şu an zorunlu olduğu için online eğitim yapıyor okullar ama zorunlu olmazsa bu programı devam ettirebilirler mi tartışılır.

Mid-Level 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Online eğitim sisteminin çok fazla suistimal edildiğini görüyorum. Özellikle bazı sitelerde para karşılığı kendi yerine sınava girilmesini, ödev yapılmasını talep eden insanları görüyorum. O yüzden umarım devam etmez. Ben de zaten etmeyeceğini düşünüyorum gelistirilmedigi sürece. Yüzyüze olan derslerin insana kattığı sadece dersin konuları değil çünkü.

Junior 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

”Msticluv” cevabına katılıyorum fakat her şey gelişirse ve bu 2-3 yıllık bir proje olursa bence oturabilir o zaman ne dersin faydalı olur mu ?

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

”mamitotales” haklısın bende senin gibi düşünüyorum bir kaç ders uzaktan olabilir ilk etapta

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

”burakcekic” benim de bahsettiğim bu fakat 2-3 yıllık bir projede

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

”berre” evet haklısın zaten bir çok üniversite de online ders vardı 1-2 adet ama bu geliştirilirse ileride tamamen buna dönebilir

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.