Bir milyon yazılımcı projesi başvuru koşulları

Geçtiğimiz günlerde hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan bir milyon yazılımcı projesi için başvuru koşulları nelerdir diye ben de merak ettim ve ufak bir araştırma yaptım. Umuyorum bunları okuyan arkadaşlar arasından 1 milyon yazılımcı projesine katılıp başarılı olacak olanlar vardır.

Başvuru koşulları arasında herhangi bir eğitim sınırı veya yaş sınırı bulunmuyor. Ama gerek cumhurbaşkanı gerek maliye bakanı defalarca bu projenin gençler için olduğunu söylediler. Ayrıca herhangi bir ücret de gerektirmiyor. Tamamen ücretsiz olan bu projeye başvurmak için yapmanız gereken bir kaç ufak adım var.

Bir milyon yazılımcı projesi başvuru için giriş yapmanız gereken sayfa şurası.

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login

Eğer uygulamada üyeliğiniz yok ise çıkan sayfada kayıt ol butonuna basarak üye olmanız ve üye olduktan sonra hesabınızla giriş yapmanız gerekmekte. Ayrıca kayıt olurken kimlik bilgilerinizi vermeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Tabi kimlik bilgilerinin yanı sıra telefon numarası ve geçerli bir e-mail de belirtilmeli.

Yapmanız gereken son işlem ise giriş yaptıktan sonra özgeçmiş bölümüne özgeçmişinizi yani CV dediğimiz kariyer özetinizi yazmak. Hepsi bu kadar. Ülkemizden genç yazılımcılar yetişmesi dileğiyle söyleyeceklerimi burada sonlandırıyorum.

Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.