Bionluk mu, Armut mu, Others mı? Hangisi daha iyi?

merhaba. uzun süredir freelance çalışmaya başlamak istiyordum, sonunda başlayacağım. bayram bittikten hemen sonra kendime profil oluşturacağım. şimdi merak ettiğim şey şu: bionluk mu, armut mu yoksa others mı daha iyi? tek tek hepsine de kayıt olabilirim ama zamanımı boşa harcamak istemiyorum. sonuçta bunlar da mesai istiyor ve müşterilerle yazışmak vs de zaman alacak. bu 3 yerden hangisi daha çok iş getirir, daha çok kazandırır ve hangisinde ne istediğini bilen müşteriler daha fazladır? yorumlarınızı bekliyor olacağım. çok teşekkürler şimdiden.

Yorum Ekle
En iyi cevap

bionluk rakipleri arasında zamanla kalitesi ve kullanıcı kitlesi sayesinde pozitif ayrıştı diyebiliriz.

benzeri ve ilklerden olan sadeceon.com sitesi şimdilerde takipçi beğeni v.s. satılan sosyal medya pazar yerine dönmüş durumda..

uzmankirala sistemide bir çok kişi tarafından kullanılıyor fakat sizin sağlamak istediğiniz hizmet olduğu için daha çok bionluk uyumlu gibi..

ayrıca kariyer ve iş bulma sitelerinden alanınızla alakalı freelancer çalışan arayanlara ulaşabilirsiniz, kariyer.webrazzi.com u da takip etmenizi tavsiye edebilirim.

https://www.serbestisler.com/is-ilanlari/ burasıda yeni bir bölüm 🙂

bu konuyu da kaynak olarak inceleyebilirsiniz https://www.serbestisler.com/is-bulunabilecek-en-iyi-freelance-siteleri/

Mid-Level 26/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

ne tur isler yapiyorsunuz ona gore degisir biraz. her durumda armutu onermiyorum cunku birine ucret iletirken para oduyorsunuz.

Intern 25/05/2020 cevapladı.

yönetici asistanı olarak çalışmıştım öncesinde. şimdi iş yönetimi alanlarında işler bakıyorum.

25/05/2020.
Yorum Ekle

Ben de Armut’u önermem, boşuna vakit kaybetmeyin orada. Others’ta bildiğim kadarıyla taleplere cevap yazmak için öğrenci olma şartı var. O yüzden bu üçünden Bionluk daha iyi duruyor. Eğer ingilizceniz varsa Upwork en iyisidir.

Junior 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

teşekkür ederim. armut’u eliyorum o zaman. upwork’e de bakacağım ama bionluk en iyisi gibi duruyor şu an.

Junior 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

bionluk müşteri potansiyeli en yüksek site, uzmankirala alternatif olabilir.

Intern 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Othersda düzenli bi şey bulma şansı yok gibi veya çok düşük fiyat veriyorlar. tam olarak denk gelirse hesabu Armutunsa rezalet olduğunu duydum.

Mid-Level 26/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Othersda fiyatlar aşırı düşük belirleniyor. Bir de örneğin ödev yapılması, yerine derse girilmesi gibi görevlerin bulunması bana site içinde yeterli denetlemenin yapılmadığı izlenimi veriyor. Armut un da her teklif için para istemesi, üzerine bir de komisyon alması sinirimi bozuyor. Hepsinin bir dezavantaji var galiba.

Junior 26/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Armut’u geçin kesinlikle. Bionluk Türk sitelerden en iyisi kanımca. Sonrasında uzmankirala derim.

Intern 27/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

others app ilk göz ağrımdır, süreklilik konusunda diğerlerinden ve istenen işlerin konseptinden dolayı biraz daha dezavantajlı, bahsedilen sitelerden hem iş alıp çalıştım hem de iş hafifletmek için yardım aldım, kendi deneyimlerimden yola çıkacak olursam sanırım others app biraz daha öğrenci odaklı olduğu için ve paraya ihtiyacın bir öğrenci açısından önemini bildiğimden dolayı daha çok içime sindi, yaptığım işler ve yardım aldığım işler konusunda daha iyi zamanı kullanan ve şartlara dikkat eden insanlarla karşılaştım belki benim şansımdan olabilir. bu arada iş için ayrılan fiyatların ortalamanın altında olması arz talepten ibaret, herkes istediği işi seçmek ve şartlarını belirlemek konusunda farklı yaklaşabilir.

New 28/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Müşterilerle iletişim biraz zaman kaybedici olabilir fakat ben genel olarak sitelerin hepsine üye olmanızı ve mümkün olduğunda her gün takip etmenizi öneririm. Çünkü genel olarak yazdığınız siteler sürekli iş bulabileceğiniz siteler değil. Yalnızca sanal asistanlık üzerinde bionluk ve uzmankirala’da uzun dönemli işler bulabilirsiniz. Parça başı olarak others önerebileceğim bir site.

Mid-Level 05/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

net cevap: hiçbiri

Intern 07/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

çok teşekkürler yorumlarınız için 🙂

Junior 07/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Aralarından bir tanesini seçmek gerekirse Bionluk.

Junior 07/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.