Serbest İşler nedir?

Serbest İşler, serbest çalışanlar için dayanışma, tartışma, bilgi paylaşımı ve kariyer platformudur. İşlerini bir ofise bağlı kalmadan sürdüren freelancer’lar bu platformda sorularını sorar, bildiklerini paylaşır ya da sorusu olanlara yardımcı olurlar. Yetenekli ve tecrübeli freelancer’lar, işverenlerle buluşup hem iş hem de fikir alışverişinde bulunurlar.

Burada kimler var?

Serbest İşler topluluğunda ağırlıklı olarak yaratıcı sektörlerde bağımsız olarak çalışan freelancer’lar var. Web tasarımcılar, yazarlar, içerik üreticiler, grafik tasarımcılar, SEO uzmanları, çevirmenler, özel ders verenler, danışmanlar, reklam ve pazarlama uzmanları, fotoğrafçılar, seslendirmenler, sanatçılar, SEO uzmanları ile freelancer olmak isteyenler burada.

Ne yapıyoruz?

Yeni nesil, basit, paylaşım ve etkileşim odaklı kullanıcı deneyimi ile freelancer’ları dijital ortamda bir araya getiriyoruz.

Bunu neden yapıyoruz?

Freelance çalışma sistemine dair kafalarda çok fazla soru işareti var. Freelancer’ların kaliteli zaman geçirebilecekleri, yeni freelancer olmak isteyenlerin sorularına yanıt bulabildikleri platformlar yok denecek kadar az. Serbest İşler, bu ihtiyacı karşılamak için kuruldu.

Serbest çalışmanın kendine has zorluklarını ve sorunlarını belirleyip bunları görünür kılmak, freelance çalışanların daha adil bir çalışma düzenine sahip olmasını sağlamak öncelikli amaçlarımız. Bu yüzden varız. Burada fatura ve sözleşme gibi hukuk/muhasebe konularından, Photoshop gibi bir yazılımda bilmediğin bir fonksiyona kadar her şeyi sorabilir, paylaşabilir ve sorularına yanıt bulabilirsin.

Neye ihtiyacımız var?

Sana. 😊 Çünkü birlikte güçlüyüz.