RE: Yoğun çalışırken bilgisayarı korumak için ne yapmalı?

Bilgisayarımı birkaç ay önce aldım, o zamanlar bu kadar yoğun kullanmıyordum, sadece ödevlerim için kullanıyordum ve dizi izliyordum. Şimdi ise her günüm bilgisayarda geçiyor, her gün çalışıyorum, ayrıca kişisel şeyler için de kullanıyorum. Bu nedenle bilgisayarıma çok yükleniyormuşum gibi geliyor, çünkü aldığım zaman bu kadar yoğun kullanmayacağım kendime uygun bir bilgisayar almıştım. Bir süre yeni bilgisayar almam mümkün değil, o nedenle bu konuda bilgisi olanlara sormak istiyorum neler yapabilirim diye. Bilgisayarımı korumak için ne gibi bir yol izlemeliyim? Aklıma bir süre sonra tablet alıp kişisel şeylerimi almak geldi ama bu çok yakın zamanda olabilecek bir şeyh değil. Önerisi olan var mı?

Yorum Ekle

Bilgisayarım ile online ders veriyorum. Arada siyah ekran veriyor ve geri geldiğinde de ekran rengi bozuk oluyor, yeniden başlatınca kendi haline geliyor. Bu nedenle yardım istedim ne yapabilirim diye. Gündelik kullanımdan kastım dizi izlemek vs değil.

Mid-Level 17/05/2020 cevapladı.

Eğer siyah ekran gri ekran türü. Sorun varsa ekran bağlantısı veya güncelleme sorunu da olabilir. Canlı ders türü faaliyetler de yormaz bilgisayarı. Dizi izlemek falandan kastım buydu aslında bilgisayarı yoran şeyler misal kimisi mining yapıyor veya oyun falan oynuyor yoğun şekilde gibi..

18/05/2020.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.