RE: WordPress “Site teknik zorluklarla karşılaşıyor” sorununa kesin çözüm

Uzun zamandır girmediğim bir web sitem vardı ve girdiğimde “Site teknik zorluklarla karşılaşıyor” şeklinde bir hata ekranıyla karşılaştım. Bu hatadan sonra da home page haricinde diğer sayfalarda bozulmalar olduğunu fark ettim. Biraz araştırma yapıp sorunu çözdüm. Şimdi bu sorunla karşılaşanlara faydası olur diye paylaşıyorum.

“Site teknik zorluklarla karşılaşıyor” hatasının nedenleri

Hatanın nedeninin kullanılan plugin’lerin temayla uyumsuzluğu olabileceğini ya da kodlarla ilgili bir sorundan kaynaklandığını öğrendim. Evet, bu hatayı alıyorsanız bu iki seçenekten birinde sorun var demektir.

Önce şunu belirtmekte fayda var. WordPress, artık sitede oluşan hatalarla ilgili kayıtlı email adresine bir mail gönderiyor. Her şeyden önce mailinizi kontrol etmelisiniz. Hatanın nedeni plugin ise o plugin devre dışı bırakılmalı.

“Site teknik zorluklarla karşılaşıyor” hatası için kesin çözüm önerisi

Eğer WordPress’ten mail gelmedi diyorsanız:

Plugin’i bulmak için /wp-content/plugins/ klasörü üzerinden her plugin’in klasör adının sonuna OFF koyun ya da plugins klasör adını değiştirin. Bunu yaptıktan sonra siteyi kontrol edin, çalışıyorsa tamam ama çalışmıyorsa doğrudan themes klasörünün adını değiştirin.

Veritabanından da tema değiştiriliyor. Bu sayede sorun tema kaynaklıysa sorunu anlamış olursunuz. Tema değişikliği için phpmyadmin’den SQL kısmına gelerek aşağıdaki sorguyu yazın:


SELECT *

FROM wp_options

WHERE option_name = ‘template’

OR option_name = ‘stylesheet’

OR option_name = ‘current_theme’;

Sorguyu çalıştırdığınızda kullanılan tema çıkacak. Düzenleme yaparak değiştirebilirsiniz. Sorun veritabanındaysa bu sorunları https://www.maketecheasier.com/fix-corrupted-wordpress-database-2/ adresini inceleyip çözebilirsiniz. O da olmadıysa ve sorun wordPress dosyalarından kaynaklanıyorsa WP All Export eklentisini kullanarak tüm verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Yorum Ekle

faydali bilgi, tesekkurler!

Intern 07/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.