RE: Webinar nedir?

Webinar nedir sorusunun en güzel cevabı fiziksel olmasa da dijital ortamda bir araya gelmektir bence. Korona virüsün ortaya çıkması ile birlikte bu kavramı sürekli duyar hale geldik.

İnternet aracılığıyla yapılan seminer, ders veya atölye çalışmalarının hepsine denir. Webinar web kelimesi ile seminer kelimesinin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Korona virüsle beraber hayatımıza giren bu terim, herhalde hayatımızdan asla çıkmayacaktır. Bu tarz internet aracılığı ile bir arada yapılan çalışmalar maliyetlerin de düşmesine sebep oluyor çünkü.

Ulaşılması da oldukça basittir. İnternete bağlı olan bir cihaz aracılığıyla kolayca ulaşmak mümkün. Webinar pek çok sektörde başarı bir şekilde kullanılabilir. Etkileşimi çok fazladır. Bence markaların reklamlarında etkili olarak iletilebileceği önemli bir platformdur. Hedef kitleler önünde marka tanıtımı yapılabilir. Bu markalar için eşsiz bir fırsat olabilir.

Webinar’ı özetleyecek olursak; maliyeti düşük, etkileşimi fazla olan eşsiz buluşmalar sağlayan yeni bir etkinlik biçimidir.

Yorum Ekle

Corona sayesinde aşırı kıymetlenmiş ve baştacı olmuş uygulama konsepti de diyebilir. Şahsen coronaya kadar adını bilmediğim hiç kullanmadığım ve asla kullanmayacağım bi şeyken online dersler sayesinde şimdi bağımlısı olduk zoom vs gibi.

Mid-Level 22/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.