RE: Seyahat ederken yapılabilecek iş önerileri 1

Benim için freelance işin en güzel yanı seyahat etme olanağı sağlaması. Tabii her iş bunu sağlayamıyor olabilir ama ben bugün seyahat ederken yapılabilecek iş önerileri vermek istiyorum. Birilerine ilham verebilir belki.

-Blog yazarlığı- Bu son zamanlarda çok fazla ilgi görmüyor olabilir ama Medium tarzı siteler bunu değiştirebilir gibi duruyor.

-Vlog çekmek- Çocukların hayalini youtuber olmak ile değiştiren vlog çekme işi son zamanlarda çok ilgi görüyor. Birçok farklı konuda vlog çekilebilir; seyahat üzerine, yemek üzerine, alına gelebilecek birçok şey üzerine olabilir.

-Podcast çekmek- Bu da son zamanlarda ilginin arttığı bir iş olanağı. Birçok farklı uygulamada yayın şansı bulabiliyorsunuz

. -Online ders vermek- Eğer bir konuda uzmanlığınız var ise bunu ders vererek yayabilirsiniz ve para kazanabilirsiniz.  Birçok site bu konuda olanak sağlıyor. Ayrıca uygulamalara online ders videoları koyup pasif gelir elde edebilirsiniz.

-El işleri satmak- Seyahat edenlerde gördüğüm en yaygın işlerden biri bu. El işlerine yatkınlığınız varsa bu hem hobi hem işiniz olabilir. Başlangıç seviyesindeki işlerinizi bile nakite çevirebilirsiniz.

-Takı satmak: El işlerine ilaven bu işte seyahat edenler tarafınca bolca kullanılıyor. Ayrıca bu işte de uzman olmanıza gere yok.

-Resim/İllüstrasyon satmak: Eğer çizime yeteneğiniz var ise, çizim yaparak ve çizimlerinizi satarak seyahat için gerekli olan parayı kazanabilirsiniz.

-Her freelance iş için bu işler için de piyasayı takip etmek ve bağlantı oluşturmak önemli. Bu işleri yaparak seyahat eden varsa deneyimlerini paylaşabilirse güzel olabilir.

Yorum Ekle

faydalı bir paylaşım. seyahat ederken iş yapabilmek… daha ne ister insan 🙂 bundan 2 yıl önce para birimi açısndan avantajlı olan ülkeleri dolaşıp bir yandan laptopla iş yapma hayalim vardı bir türlü gerçekleştiremedim.

Intern 21/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.