RE: Neden serbest işler yapmalıyız?

Serbest işler yapmanın avantajları birçok başlık altında tartışıldı. Fakat bu başlıkta daha farklı bir açıdan değerlendireceğim.

Bir grup içinde çalışırken ya da kalabalık şirketlerde bireysel yetenekler gün yüzüne çıkamıyor. Fakat serbest çalışmada insan hem kendini tanıma hem de yeteneklerini daha rahat ve güvenilir bir ortamda sergileme imkanı buluyor. Aynı zamanda bir şirkette kişisel etik sorunu da ortaya çıkabiliyor. Çalıştığımız yerde değer yargılarımıza uymayan ya da kişisel düşüncelerimize ters düşen birçok iş, hareket ya da sözle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu durum serbest çalışmada en aza iniyor. Kişisel etik değerlerimize uymayan işleri kabul etmeyebiliyor ya da düşüncelerimizi (en azından bir şirkette olduğundan daha çok) kolayca dile getirebiliyoruz.

Yorum Ekle

Kesinlikle katılıyorum. Serbest çalışma insana özgürlük veriyor, daha az insanla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz, kimse sizin patronunuz olmuyor. Benim için bu çok önemli, şimdiye kadar çalıştığım yerlerde “patronlar” tarafından hoşuma gitmeyen şeyler yaşadım.  Bir kadın olarak da serbest çalışmak çok daha rahat geliyor bana, iş yerlerinde yaşayabileceğiniz birçok sıkıntıdan kurtulmuş oluyorsunuz.

Mid-Level 21/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.