RE: Neden serbest işler yapmalıyız?

Serbest işler yapmanın avantajları birçok başlık altında tartışıldı. Fakat bu başlıkta daha farklı bir açıdan değerlendireceğim.

Bir grup içinde çalışırken ya da kalabalık şirketlerde bireysel yetenekler gün yüzüne çıkamıyor. Fakat serbest çalışmada insan hem kendini tanıma hem de yeteneklerini daha rahat ve güvenilir bir ortamda sergileme imkanı buluyor. Aynı zamanda bir şirkette kişisel etik sorunu da ortaya çıkabiliyor. Çalıştığımız yerde değer yargılarımıza uymayan ya da kişisel düşüncelerimize ters düşen birçok iş, hareket ya da sözle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu durum serbest çalışmada en aza iniyor. Kişisel etik değerlerimize uymayan işleri kabul etmeyebiliyor ya da düşüncelerimizi (en azından bir şirkette olduğundan daha çok) kolayca dile getirebiliyoruz.

Yorum Ekle

Serbest çalışmanın verdiği özgürlük hissi gerçekten çok tatmin edici. Bazı zorlukları olsa da insan alıştı mi bırakamıyor. Şuan kendimi ofis ortamında düşünemiyorum mesela. Her gün aynı saatte aynı yerde monoton bir hayattansa freelance çalışmayı tercih etmeye devam edeceğim sanırım 🙂

Junior 21/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.