RE: Mobil uygulama ve oyun için tanıtım ve reklam yolları?

Gerek google play gerekse appStore da yayında olan oyun ve uygulamar için ne tür tanıtım yöntemleri kullanıyorsunuz?

veya reklam için hangi araç ve servisleri tercih ediyorsunuz.

en düşük bütçe ile en yüksek dönüşümün hangi mecrada sağlanır?

konuda tecrübesi olan ücretli veya ücretsiz yöntemler paylaşabilecek bilir kişilerin yorumlarını bekliyoruz.

Yorum Ekle
En iyi cevap

yaklaşık 7 yıldır google ads, instagram, facebook, linkedin gibi mecralarda müşterilerim için reklam satın alma yapıyorum. tüm ürün ve hizmetler için her şeyden önce net bir şekilde twitter’ı eleyebileceğinizi söyleyebilirim. katı reklam politikalarına sahipler ve fiyat-dönüşüm oranı inanılmaz düşük. twitter’ı elediysek devam edebiliriz. 🙂

bugün için en doğru mecra instagram. özellikle oyun ve uygulama indirmeleri için doğru bir mecra. deneyimlerime göre en düşük fiyatla en yüksek dönüşümü instagram üzerinden alabiliyoruz. tabii sadece instagram da yeterli değil. facebook bugün popülerliği azalmış olsa da birileri tarafından kullanılıyor. reklamverenler facebook’tan çekilmeye başladığı için bu yeni reklamverenler için fırsat olabilir. yani daha az reklamın gösterildiği bir mecrada kendi reklamınızı göstererek rekabette öne çıkabiliyorsunuz. uygulama indirme reklamları kullanılabilir ama sadece buna bağlı kalmak gerekmiyor. uygulama indirme call to action’ı olmadan, daha dikkat çekici içeriklerle profilinize veya web sitenize trafik sağlayabilirsiniz. burada her şeyden önce önemli olan şey içeriğin kalitesi. etkileşim potansiyeli taşıması. ikinci önemli şey de hedefleme. oyun ve app indirme reklamı için hedefleme yapılırken “game” gibi bir keyword seçmek ilk akla gelen şey ama doğru değil. çünkü sizin gibi o kelimeyi seçen milyonlarca insan olabilir. bunun yerine benzer oyunları eklemeyi denemelisiniz. app için de aynı şekilde.

linkedin için farklı önerilerim var ama bu mecra oyun ve uygulamalar için çok alakalı olmadığı için şimdi girmeyeceğim.

son olarak, yeni başlayan, çok kişinin bilmediği ama aslında çok mantıklı bir yöntem daha var. nativespot. şu an ekşi sözlük de kullanıyor burayı. yani nativespot üzerinden ekşi sözlük anasayfasında reklamınız çıkabilir. ki bu oyun ve app için çok mantıklı bir yol bence.

Intern 23/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.