RE: Mdm nedir? Ne işe yarıyor?

Mdm nedir? Mobil cihaz yönetimi dersek herhalde en kısa tanımı olacaktır. Güvenlik amacı ile idare edilmesidir. Kurumsal verilerin, mobil cihaz işletim sistemleri üzerinde  güvenliğinin sağlanmasının idaresidir.

Bilgi güvenliği, saha da çalışan personelin iş süreceklerini takip etmek, denetlemek ve çalışmaları kesintisiz sürdüre bilmek için kurum, kuruluşlar ve işletmelerce mobil cihazlarla iş verileri bilgileri takip ederek, bu süreçleri yönetmesidir.

Mdm ve erişim dışı kalabilmek belki de herkesin aklına gelen bir konudur. Mobil cihazınızın tüm programlarına erişerek kontrolü ele almak istersiniz. Tam yetkili olmak istersiniz. Bunun sağlamak için telefonunuza çeşitli programlar veya cihaz root yükleyerek Mdm’yi kaldırabilirsiniz. Bu sayede mobil cihazınızda tüm programlara erişebilir ve kontrolü elinizde bulundurabilirsiniz.

Yorum Ekle

mdm olmayınca kurumsal veriler başka kişilerin erişimi tehlikesi altında oluyor. paylaşımınız için teşekkürler ancak site içerikleriyle çok alakalı değil diye düşünüyorum.

Intern 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.