RE: İçerik yazarlığı yapmak için eğitim almak gerekiyor mu?

Daha önce İstanbul İşletme Enstitüsü’nden online olarak içerik yazarlığı eğitimi aldım ve bir yıldır iki farklı sitede aktif olarak içerik yazıyorum.  Bir içeriğin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uyumlu olması gerektiğini ve yazarların da özellikle buna dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bence hem SEO öğrenmek için hem de içeriklerde özgünlüğü kolayca sağlayabilmek için eğitim alınmalı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Ekle

Evet arama motorlarının güncellenmesi konusunda ben de size katılıyorum. Burada da deneyim ve aktif yazıyor olmak önemli. Aktif bir yazar SEO taktiklerini de devamlı güncel tutar. Özgünlük konusunda da tam olarak demek istediğimi anlatamadım sanırım. Eğitim ile özgünlük kontrollerinin nereden yapılacağı, intihal siteleri kullanım şekillerini vb.  daha hızlı öğrenilir ve özgünlüğün önemi anlaşılabilir demek istemiştim. @yazarburak

Mid-Level 03/05/2020 cevapladı.

Dedikleriniz çok doğru. Ben de SEO bilgimi güncel tutmak için yer işaretlerine SEO ile ilgili bilgi paylaşan birkaç site ekledim. Haftada bir mutlaka bakıyorum.

03/05/2020.

Güzel bir fikirmiş. Siteleri burada paylaşabilir misiniz rica etsem?

03/05/2020.

Çok teşekkürler.

04/05/2020.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.