RE: İçerik yazarları nasıl portföy oluşturmalı?

Merhaba, uzun zamandır içerik yazarlığı yapıyorum. Daha önce hiç çalışmaları toplu halde sunmam gerekmedi fakat artık buna ihtiyacım var. Yazılarımı link vererek paylaşmak istiyorum. Sorun şurada ki daha önceden hazırladığım içerikleri google üzerinden arattığımda bazı yazılarımın farklı yazarların adı ile paylaşıldığını görüyorum. Bu soruna nasıl bir çare bulabilirim ve genel anlamda nasıl bir portföy oluşturabilirim? Deneyimli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Yorum Ekle

Bu sorun içerik yazarlarının genel sorunu. Bir yazıyı siz yazmış olsanız da müşteri farklı bir adla yayınlayabiliyor veya sitesinde yazar adı olmadan yayınlayabiliyor. Açıkçası ben içerik yazdığım yerlere mümkünse kendi ismimle ve profil bilgilerimle yayınlanmasını rica ediyorum. Size de bundan sonrası için böyle yapmanızı tavsiye ederim. Eğer farklı yazar adlarıyla paylaşılmış olsa bile içerik size aitse bence portfolyonuza eklemenizde bir sorun yok, ekleyebilirsiniz. İki gün sonra biri çıkıp bunu sen yazmamışsın derse kanıtlarıyla size ait olduğunu söyleyebilirsiniz. Sektördeki çoğu insan bunun farkında çünkü.

Yazılarınızı derli toplu bir portfolyoda sunmak için önerim basit bir web site teması kullanmak. Squarespace’de ihtiyacınız olan temaları bulabilir, kolayca sitenizi kurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, yazıları olduğu gibi sitenizde paylaşmak yerine başlıklar halinde sunup link vermek. Google kopya içerik olarak algılıyor çünkü teknik olarak. Web sitesi haricinde bir diğer yol da pdf formatında bir portfolyo hazırlamak. Ben eski portfolyoda yazıların ilk paragrafını başlıklar halinde sıralamıştım. Linklerini de altına eklemiştim.

Junior 06/06/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.