RE: Girişimcilik yaş sınırı

Girişimcilik yaş sınırı çok konuşulur ve tartışılır. Hayatımızda her şeye bir sınırlama getirdiğimiz gibi yaş konusuna da sınırlama getirmeyi seviyoruz. Mesela spor yapma yaş sınırı 35 gibi ama bu sınırlar sadece bir algıdan ibaret bence. Bu algıları aşmazsak olduğumuz yerde sayarız.

Girişimci olmak istiyorsanız önce algılarınızı ve hayata bakış acınızı değiştirmelisiniz. 42 yaşında yatırımcı mı olur demeyin. Amerika’nın en büyük ilan sitesi Craiglist’i kurucusu 42 yaşındayken kurmuştur.

Bu tarz sınırlamaların kendinizi engellemesine izin vermeyin. Burada dikkat edilmesi gereken nokta girişimcilik yaş sınırı değil, risk alma konusunda ne kadar istekli olduğunuz. Girişimci ruhunuzun ön plana çıkmasını engelleyen birçok sebep olabilir. Ancak yaş sınırı engel olarak algılanmamalı.

Her gün kullandığımız wikipedia kurucusu Jimmy wales, wikipedia’yı kurduğunda 35 yaşındaydı. Telefonda oynan oyunların en ünlü olan yapımcısı zynga’yı mark pincus 41 yaşında kurmuştur. Bunun gibi bir çok örnek verilebilir.

Yorum Ekle

kesinlikle, fırsatın yaşı olmaz.ama insanlar belli bir yaştan sonra riskten kaçınıyorlar bu da insan psikolojisinin doğal bir sonucu. misal ben 23 yaşındayım, ailemle yaşıyorum çok bi masrafım falan da yok risk alabilirim ama çoluğu çocuğu olan ev kredisi ödeyen, okul taksidi ödeyen evli biri risk almaktan çekinebilir. durum esasında tamamen bundan ibaret. öncelikler..

Mid-Level 22/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.