RE: Freelance videographer / video editör işleri yapmak için

Öncelikle herkese iyi akşamlar. 2-3 yıldır freelance olarak küçük çaplı şirketlere ve yeni oluşumlara yazarlık işi yaptım. Video edit programlarına da ilgim olduğu için freelance videographer olmak istiyorum. Üniversitedeyken kendimce birkaç amatör video edit programıyla video montajları yapmıştım. Acaba bu ilgi alanımı kariyer amaçlı değerlendirebilir miyim diyorum. Öncesinde profesyonel video edit programlarını öğrenmem gerektiğini biliyorum. Bunun için araştırma yapıp en iyi programlar olarak Premier, After Effects, Sony Vegas gibi programlarla karşılaştım. Şimdi sorularıma geçeyim, umarım siteden biri yardımcı olur.

1. Premier, After Effects, Sony Vegas programlarından hangisi video editör olarak çalışanlar tarafından daha çok tercih ediliyor? Ya da bu programlardan başka bir program var mı bildiğiniz?

2. Video editörlük işinde temel düzeydeki bilgilerimi nasıl geliştirebilirim?

3. Bu konuda önerebileceğiniz online workshop, eğitim vs var mı?

4. Kendimi geliştirdiğimde videographer arayan kişilere/şirketlere nasıl ulaşmalıyım? Yani nasıl iş bulacağım?

 

Yorum Ekle

@ali_k bu konuda daha iyi yönlendirebilir ama ben de video işleriyle ilgilendiğim için workshop düzenleyen birkaç yer önerebilirim.

Geçen ay Altyazı Sinema Dergisi, Fırat Yücel’le online kurgu atölyesi düzenlemişti ama kaçırdın onu. Yeniden düzenleniyor mu bilmiyorum ama Altyazı’daki atölyelere güvenebilirsin. Ayrıca İFA var ama fiyatları yüksek olduğu için önermem. Arada bir Tezgahçılar da düzenliyor, bakabilirsin. Daha başka yerler de vardır eminim ama bildiklerim bu kadar.

Senior 06/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.