RE: Freelance çalışmak istiyorum, ne yapmalıyım?

arkadaşlar freelance çalışmak istiyorum ama ne yapacağımı, nereden başlayacağımı hiç bilmiyorum. hazır böyle bir siteyle karşılaşmışken deneyimli kişilerin yorumlarını almak istedim. daha önce kurumsal bir firmada yönetici asistanlığı yaptım. yazmaya da ilgim var.  freelance çalışmak isteyen birine neler önerirsiniz?

Yorum Ekle

arkadaşlar cevapları vermiş ama özet olarak yeteneğiniz, ilginiz olduğu alanda kendinizi geliştirin, bilginiz diğer insanlara fayda sağlayacak işlerini kolaylaştıracak boyutta ise bunu farklı platformlarla pazarlayıp sevdiğiniz şeyleri yaparak para kazanın.

para kazanmak için iş yapmayın. sevdiğiniz şeyi yaparken para kazanmaya bakın..

sadeceon.com bionluk.com gibi yeteneklerin kazanca dönüştüğü geniş yelpazesi olan sitelerle başlayabilirsiniz.

forumlar etkili pazarlardır. özellikle r10.net wmaraci.com ytpara.com gibi forumlarda müşteri bulmanız hiç zor olmayacaktır.

halihazırda bir alanda uzmanlığınız varsa bir websitesi açarak bilgilerinizi, tecrübelerinizi, insanlara yardımcı olabileceğiniz noktaları belirterek bilginizi pazarlayın.

tüm bunları yaparken sosyal medya kanallarından uzak kalmayın ve takipçilerinize yaptığınız işlerle ilgili ara ara bilgiler verin. youtube, twitter, instagram, facabook, linkedin, pinterest gibi sosyal ağlar seo , marka bilinirliği ve yeni müşteriler açısından etkilidir.

 

 

Mid-Level 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.