RE: Fraud ne demek

Merhaba bu gün size fraud ne demek onu anlatmak istedim. Fraud gelişen teknolojinin getirisiyle beraber ortaya çıkan e-ticaret üzerinden kullanılan bir sahtecilik yönteminin tümüdür.

Kelime anlamını inceleyecek olursak bireylerin kişisel kredi kart bilgilerinin 3. şahıslara geçmesi ve bu bilgiler kullanılarak dolandırıcılık kanalları ile gelir elde edilmesidir.

Gelişen teknoloji ile birlikte yaygınlaşan online ödeme yöntemleri üzerinde daha yoğun bir şekilde bu tarz sahtecilik olayları gerçekleşmektedir.

Bu gibi dolandırıcılık faaliyetlerini önleyebilmek için kredi kartlarının arkasındaki CVV ve CVV2 kodları sorgulanmanın yapılmaktadır. Ödeme sırasında kart bilgilerinin art arda yanlış girilmesi herhangi bir dolandırıcılık durumunun olduğunu gösterir.

Bu tarz dolandırıcılık faaliyetlerinden korunmak için kart bilgilerini ve kişisel bilgileriniz girerken sanal klavye kullanmayı unutmayın.

Yorum Ekle

Bi dönem bankada çalışmış birisi olarak, önlemi müşterinin kendisinin alması gerektiğini düşünüyoruö. Site urlsini her zaman kontrol edin. Online alışveriş vs işlemler için her daim sanal kart kullanın. Asıl kartı e ticarete kapalı tutun ve kimseye asıl kart fotosunu atmayın. Hepsi bu kadar. Kalan ödeme yapıp hizmet veya ürün alamama durumunda ds xhargeback süreci işler büyük bi sorun olmaz.

Mid-Level 26/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.