RE: Facebook vs. Twitter

Facebook ve twitter’ın sunduğu özellikler ve hedef kitleleri tamamen farklı ama şirketlerin ürün pazarlamasında sizce hangisi daha iyi sonuç veriyor? Ben Twitter’a kıyasla Facebook’un ürün tanıtımı konusunda daha iyi bir platform olduğunu düşünüyorum. Sizce?

Yorum Ekle

Bence ikisi de birbirine bağlı. Ama en çok yapılan hata iki yerde de içerikleri copy paste etmek. Hedef kitleleri farklı olduğu için içerikler de farklı olmalı. Bütçe konusuna gelirsek, Twitter’a reklam bütçesi ayırmak şu an çok anlamsız. Çok daha yüksek dönüşümü daha düşük bütçeyle Facebook’tan da elde edebilirsiniz. Bu yüzden Facebook daha ağır basıyor.

Facebook, insanları harici içeriğe yönlendirme konusunda Twitter’a göre daha farklı çalışıyor. İstiyor ki kullanıcılar platform içinde gezinsin. Ama Twitter daha çok insanları harici olarak paylaşılan bağlantılara tıklamalarını ve sonra geri dönmelerini istiyor. Bu da onu bir haber platformu konumuna sokuyor. Bu ikisi arasında çok fark var. (Zaman zaman tam tersine de şahit olabilirsiniz. Bu sizin stratejinizle ilgili bir şey.) İçerik üretirken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Senior 29/04/2020 cevapladı.

Twitter’da hiç reklam vermedim, düşünmüyorum da, ama onay aşamasının da karışık olduğunu duymuştum. Teşekkürler bilgi için.

02/05/2020.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.