RE: #Evdekal dönemi için çeşitli tavsiyeler

Koronavirüs sebebiyle hepimiz evlerdeyiz ve hepimiz zorlanıyoruz. Bu süreç için birkaç tavsiye vereceğim;

Bu dönemde rutini bozmamak çok önemli. En azından bu durum size bir miktar da olsa her şey “normalmiş” hissi verir. Aynı zamanda hayat biraz daha normale döndüğünde alışma problemi yaşamazsınız.

Yakın çevrenizle, aileniz ve arkadaşlarınızla ilişkinizi koparmamaya özen gösterin. Mümkün olduğunca görüntülü ya da telefonla konuşmaya çalışın. Kesinlikle biraz daha olumlu ve mutlu hissedeceksiniz.

Harcamalarınızı düzenleyin. Evet bir kafeye gidemiyoruz ya da eskisi gibi alışveriş yapamıyoruz. Bu tarzı harcamalarımız azaldı fakat market alışverişimiz arttı. Bu sebeple gelir ve giderleri düzenlemek yararlı olacaktır.

Sağlığınıza daha fazla dikkat edin. İster istemez eskisi kadar yürümüyor, spor salonuna gidemiyoruz. Fakat evde kısıtlı imkanla yapılabilecek birçok egzersiz var. Yediklerimiz de fazlasıyla önemli. Evdeyiz diye sıkıntıdan ya da stresten yemek yiyoruz. Burada iradeli olmalıyız ve sağlıksız gıdalardan uzak durmalıyız.

Kendinize vakit ayırın! Dizi izleyin, müzik dinleyin ya da oyunlar oynayın. Bu önerim özellikle freelance çalışanlara.

Eklemek istedikleriniz varsa yorumlara bekliyorum

Yorum Ekle

Bence hiçbir şey yapmamak da bir seçenek. Birkaç hafta önce bu konuda kendimi epeyce üzmüştüm. Herkes bir şeyler üretti sen ne yaptın diye kendime kırıcı sorular yöneltmiştim. Sonra anladım ki herkes bir şeyler üretmek zorunda değil. Bu bir yarış değil diye bir yazı okumustum. Elbette iş güç varken zaman bulamadığımız şeyler için verimli bir dönemdeyiz. İçinde kalmıştır ingilizce öğrenmeye çalışırsın, spor yaparsın, yemek yaparsın vs. Ama içinden gelmiyorsa zorlamak psikolojiyi çok yıpratıyor. Bir daha bomboş kalma fırsatı elimize gecmeyebilir. Yatalım yuvarlanalım 😂

Junior 22/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.